Останні розрахунки з «солдатом підприємства»: нюанси заповнення ф. № 1ДФ

В обраному У обране
Друк
Яна КЛИЖЕНКО
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2015/№ 31
Мобілізований працівник підприємства безвісно зник у липні 2014 року. З того часу йому не нараховують компенсацію середнього заробітку. У травні 2015 року з’ясовано, що він загинув (дата смерті — 04.07.14 р., свідоцтво про смерть видано 13.05.15 р.). Відповідний наказ по підприємству складено 31.07.15 р. Як заповнити ф. № 1ДФ, якщо в червні йому було нараховано компенсацію за невикористану відпустку? (м. Маріуполь)

Прикра ситуація, але обов’язок роботодавця — остаточно розрахуватися з таким працівником. А як відобразити належні виплати у ф. № 1ДФ, ми підкажемо.

Зверніть увагу: під час підрахунку кількості днів відпустки, які підлягають компенсації, потрібно врахувати, що період військової служби за призовом у зв’язку з мобілізацією включається до стажу роботи, що дає право на відпустку. Компенсація за невикористану відпустку включається до фонду додаткової заробітної плати (п.п. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5). Тому таку виплату необхідно відобразити у ф. № 1ДФ з ознакою доходу «101». У графі 2 зазначають реєстраційний номер облікової картки платника податків загиблого працівника.

Увага! У цьому випадку не збігаються дати смерті свідоцтва про смерть і наказу (розпорядження) про виключення померлого працівника з особового складу підприємства. Яку ж дату потрібно відобразити в графі 7 «Дата звільнення з роботи (дд/мм/рррр)»?
Відповідаємо: датою припинення трудового договору є дата смерті, зазначена у свідоцтві (лист Мінпраці України від 31.12.10 р. № 284/06/186-10). У цьому випадку — 04.07.14 р.

Важливе уточнення: виплату відображаєте у звітності за 2 квартал 2015 року, підстав для подання «уточненки» тут немає.

Не забудьте, що з такої виплати необхідно утримати ПДФО, ВЗ, а також ЄСВ на загальних підставах (див. консультацію в підкатегорії 301.03 ЗІР ДФСУ).

Теги 1ДФ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити