(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2015/№ 49

«Безкоштовний сир»: податківці то «за», то «проти» подвійного обкладення ПДВ

Листи МГУ ДФС — Центрального офісу з обслуговування ВПП від 11.11.15 р. № 25227/10/28-10-06-11 та від 27.11.15 р. № 26071/10/28-10-06-11

ПДВ при безоплатній передачі товарів — одна з наболілих та остаточно не розв’язаних проблем. Чи повинен дарувальник коригувати відображений раніше податковий кредит (ПК) і нараховувати податкові зобов’язання (ПЗ) як при використанні в негосподарській діяльності?

У листі № 25227 «великі» податківці фіскалять. На їх думку, при безоплатній передачі товарів або необоротних активів, під час придбання яких був відображений ПК, платнику податків слід відобразити ПЗ двічі: перший раз — щоб «компенсувати» ПК, другий — відобразити ПЗ з безоплатної передачі.

Таким чином, фіскали наполягають на тому, що потрібно одночасно нарахувати ПЗ з двох підстав:

п. 198.5 ПКУ — «перекрити» ПК, оскільки товари / необоротні активи за фактом використовуються в негосподарській діяльності;

п. 188.1 ПКУ — нарахувати ПЗ при постачанні, яким вважається і безоплатна передача.

Ми з таким підходом категорично не згодні! У цьому випадку наявним є подвійне оподаткування однієї операції.

Зверніть увагу! У ситуації, коли дарунок був придбаний без ПДВ, навіть ДФСУ погодилася з тим, що нараховувати ПЗ не потрібно (лист ДФСУ від 07.08.15 р. № 29168/7/99-99-19-03-02-17, консультація з категорії 101.16 ЗІР ДФСУ). Мовляв, не було ПК — немає підстав нараховувати і негосподарський ПДВ. Хоча формальні підстави для цього є (у п. 198.5 ПКУ тепер немає умови щодо відображення ПК).

Виходить, якщо дарунок придбали без ПДВ, то ПЗ нараховувати не потрібно. А ось якщо купили його з ПДВ, то доведеться не лише компенсувати ПК, а й накрутити ще 20 % ПДВ зверху! Так, про всяк випадок.

А от у листі № 26071 «великі» податківці «виправились» — говорять лише про одне нарахування ПДВ згідно з п. 188.1 ПКУ.

Детально з цією проблемою та нашими аргументами ви можете ознайомитися у «БТ», 2015, № 22, с. 11.

подвійне оподаткування, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті