(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 52
  • № 51
  • № 50
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2015/№ 49

ДФСУ роз’яснює

Номер і тема листа

Позиція ДФСУ / наш коментар

ПДВ

Лист ДФСУ від 12.11.15 р. № 24136/6/99-99-19-03-02-15

«Щодо порядку функціонування рахунку у системі електронного адміністрування після анулювання реєстрації платника ПДВ»

Після анулювання ПДВ-реєстрації залишок коштів на електронному рахунку платника податку після розрахунків з бюджетом за результатами останнього звітного (податкового) періоду перераховується до бюджету.

Помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання можуть бути повернуті платнику податку за його заявою відповідно до ст. 43 ПКУ

Як бачите, залишок коштів на ПДВ-рахунку не пропаде. Після зарахування їх на бюджетний рахунок ви можете: повернути їх на поточний рахунок або перекинути на сплату інших податків

Первинні документи

Лист ДФСУ від 20.11.15 р. № 24762/6/99-95-42-03-15

«Щодо використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів»

Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою угодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їх власноручних підписів, не порушує законодавства України, крім випадків застосування первинних документів типових і спеціалізованих форм, якими не передбачено використання факсимільного відтворення підпису

Незрозуміло, що податківці мали на увазі під типовими та спеціалізованими формами. Невже всі форми, затверджені підзаконними актами?

Нещодавно в листі від 04.09.15 р. № 18936/5/99-99-10-03-02-15 («БТ», 2015, № 42, с. 10) ДФСУ дозволила підписувати за допомогою факсиміле ТТН. Та й до використання факсиміле на інших первинних документах, які є підставою для податкового обліку, податківці також є лояльними (консультація з категорії 135.06 ЗІР ДФСУ)

РРО

Лист ДФСУ від 24.11.15 р. № 24966/6/99-99-22-07-03-15

«Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій»

Якщо зареєстрований у органах ДФСУ до 01.01.15 р. РРО буде доопрацьований і забезпечуватиме подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, такий РРО може використовуватись з 01.01.16 р.

Купувати новий РРО не обов’язково. Можна доопрацювати наявний апарат, щоб з 01.01.16 р. він передавав усю необхідну інформацію до органів ДФСУ. Але для цього оновлена модифікація такого РРО має бути легалізована — внесена до Реєстру РРО

ЄП

Лист ДФСУ від 16.11.15 р. № 24363/6/99-99-15-03-02-15

«Щодо заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи»

Форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджено наказом Мінфіну України від 19.06.15 р. № 578.

До податкової декларації додається додаток, який є невід’ємною частиною і передбачає заповнення колонки 9 «код регіону», в якій платники самостійно зазначають цифровий код регіону місця розташування відповідної земельної(их) ділянки(ок) — 2 знаки відповідно до загальноприйнятої в Україні кодифікації.

Інформацію про коди регіонів України розміщено на офіційному веб-порталі Мінрегіонрозвитку України в рубриці «Регіональний розвиток» (категорія «Адміністративно-територіальний устрій України» підкатегорія «Адміністративно-територіальний устрій України станом 01.01.2015 року»)

По суті, це код області (перші дві цифри у чотиризначному коді вашої податкової інспекції)

ПДФО

Лист ДФСУ від 18.11.15 р. № 10760/С/99-99-17-03-03-14

«Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів, отриманих від продажу 1/2 частини квартири»

Дохід, отриманий фізособою-резидентом від продажу протягом звітного податкового року одного з об’єктів нерухомості (1/2 частина квартири), зазначених у п. 172.1 ПКУ, який перебуває у власності такої особи понад три роки, не обкладається ПДФО.

У разі якщо вказаний об’єкт перебуває у власності такої особи менше трьох років, то дохід, отриманий від його продажу, обкладається ПДФО за ставкою 5 %

Частина квартири є повноцінним об’єктом нерухомості для цілей обкладення ПДФО доходу від продажу такої частини

 

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ДФСУ, роз’яснення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті