(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2015/№ 50

Понижуючий коефіцієнт з ЄСВ: донарахування до мінзарплати не є перешкодою

Лист Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики від 10.11.15 р. № 04-27/10-1785

Верховна Рада України почала поправляти податківців. Податковий комітет ВРУ пропонує ДФСУ привести її лист від 20.08.15 р. № 31041/7/99-99-17-03-03-17 у відповідність до норм законодавства.

У зазначеному листі податківці довго міркували про правила застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ: перерахували усі умови з  п. 95 розд. VIII Закону про ЄСВ, яких слід дотримуватися, щоб «заслужити» коефіцієнт. Також податківці дійшли висновку: якщо працедавець виконує одночасно всі умови і при цьому нараховує зарплату за попередні періоди, то він може застосовувати понижуючий коефіцієнт.

А ось стосовно донарахування ЄСВ до мінімальної зарплати ДФСУ зайняла протилежну позицію. Отже, згідно з  ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ у разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінзарплати, то нараховувати ЄСВ («зверху») потрібно виходячи з розміру мінзарплати.

На думку фіскалів, якщо хоча б щодо однієї застрахованої особи проводилося таке донарахування (за винятком лікарняних, відпускних і допомоги по вагітності та пологах), понижуючий коефіцієнт не застосовується взагалі, навіть незважаючи на виконані умови.

Зауважимо: такої позиції фіскали дотримувалися і раніше (див. лист ДФСУ від 20.07.15 р. № 1882/2/99-99-17-03-01-10, консультацію з категорії 301.04.01 ЗІР ДФСУ, «БТ», 2015, № 24, с. 46).

Висновок ВРУ: якщо роботодавець донараховує ЄСВ до розміру мінзарплати, то понижуючий коефіцієнт не застосовується тільки до різниці між мінзарплатою та фактично нарахованою зарплатою. Однак права на застосування коефіцієнта роботодавець не втрачає.

На нашу думку, цей висновок є справедливим. Сподіваємося, що податківці незабаром змінять свою позицію.

понижуючий коефіцієнт, ЄСВ, мінімальна зарплата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті