(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 52
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2015/№ 51

Порожні декларації з ПДВ: ДФСУ дозволила не подавати

Лист ДФСУ від 24.11.15 р. № 25043/6/99-99-19-03-02-15

Податківці нарешті розгледіли в  п. 49.2 ПКУ підстави для звільнення від подання порожніх ПДВ-декларацій. Поки що йдеться тільки про ПДВ, але це вже початок.

Нагадаємо: платник податків зобов’язаний за кожний звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або за наявності показників, що підлягають декларуванню, подавати податкові декларації за кожним окремим податком, платником якого він є.

Також у  п. 9 розд. III Порядку № 966* передбачено, що декларація з ПДВ подається платником незалежно від того, провадив він господарську діяльність у звітному періоді чи ні.

* Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну України від 23.09.14 р. № 966.

Висновок ДФСУ: якщо платник податків госпдіяльність протягом звітного (податкового) періоду не провадив, однак має суми від’ємного значення попередніх періодів, які потрібно відобразити в декларації звітного (податкового) періоду, то подавати декларацію потрібно.

Якщо ж госпдіяльність не провадилася та немає показників для декларування (у тому числі суми від’ємного значення попередніх періодів), то ПДВ-декларацію за такий звітний (податковий) період можна не подавати на підставі п. 49.2 ПКУ.

Це означає, що декларації з прокресленнями або «пустушки» подавати не обов’язково.

Зауважимо: стосовно інших податків контролери поки що поводяться не так лояльно. Наприклад, для ППЄПів і ЮРЄПів у консультаціях з категорій 107.08 і 108.05 ЗІР ДФСУ роз’яснюють, що потрібно подавати декларації з єдиного податку, навіть якщо показників немає. Однак тут вагомим аргументом є п. 40.1 ПКУ, який приписує застосовувати спеціальний порядок для єдиноподатників.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПДВ, декларація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті