(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/18
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Січень , 2015/№ 5

«Гарячі» експрес-відповіді з ЄСВ: неповний робочий час, лікарняні тощо

Запитання

Відповідь

Як розраховується зарплата в разі не повністю відпрацьованого місяця? Чи має вона бути не нижче мінімальної для постійних працівників?

ЄСВ також не може бути нижчим за внесок з мінзарплати?

1. Зміни, які з 01.01.15 р. внесені до ч. 5 і 6 ст. 8 Закону про ЄСВ, стосуються порядку розрахунку ЄСВ-зобов’язання (!) у разі, якщо база нарахування ЄСВ менше мінімальної зарплати.

Важливо. Сама процедура нарахування зарплати не змінилася.

2. Що стосується ЄСВ, то, на думку фахівців ДФСУ, нові положення розрахунку мінімального внеску не слід застосовувати в ситуації, коли «недобір» до розміру мінзарплати пов’язаний з тим, що працівник відпрацював лише частину місяця (прийнятий не з початку місяця, звільнений у середині місяця). Причина — у ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ ідеться про мінзарплату за повністю відпрацьований місяць (див. «БТ», 2015, № 4, с. 38).

Таким чином, для працівника, який відпрацював неповний місяць унаслідок прийняття/звільнення, ЄСВ нараховують на зарплату за фактично відпрацьовані дні, у тому числі в разі, якщо вона менше мінзарплати

Працівник відпрацював неповний місяць (січень) у зв’язку з хворобою і після закінчення місяця продовжує хворіти (лікарняний лист за січень не наданий на оплату). Згідно зі змінами в Законі про ЄСВ за нього необхідно нарахувати ЄСВ у сумі, що дорівнює добутку мінзарплати та ставки ЄСВ відповідної категорії. У наступному звітному місяці (лютому) ЄСВ буде нарахований за попередній звітний місяць (січень) на суму лікарняних у розмірі 33,2 %. Однак за січень вже нарахований внесок з розрахунку мінзарплати. Що робити?

Згідно з останніми неофіційними роз’ясненнями контролерів у подібній ситуації потрібно діяти так. Якщо початок і закінчення тимчасової непрацездатності працівника припадають на різні місяці (наприклад, листок непрацездатності відкритий у січні, а закритий у середині лютого 2015 року), то:

1) у місяці відкриття лікарняного ЄСВ нараховується на зарплату за фактично відпрацьовані дні місяця без урахування положень ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, оскільки загальна сума доходу за січень ще невідома (нагадаємо, що ЄСВ-утримань нові норми Закону про ЄСВ не стосуються — див. «БТ», 2015, № 4, с. 38);

2) після надання листка непрацездатності для цілей порівняння бази нарахування ЄСВ з мінзарплатою лікарняні розподіляють між місяцями пропорційно дням хвороби, що припадають на кожний місяць;

3) після розподілу лікарняних база нарахування ЄСВ за відповідний місяць порівнюється з мінзарплатою, що діяла цього місяця. Якщо у січні фактична база нарахування ЄСВ (зарплата + січневі лікарняні) менше мінзарплати, то донараховуємо ЄСВ до мінімального розміру. Яким чином це зробити?

Тут проблема в тому, що для лікарняних і зарплати встановлено різні ставки ЄСВ.

Знову ж таки, за неофіційними роз’ясненнями контролерів, у такій ситуації на суму, що її не достає, донарахувати ЄСВ слід саме за зарплатною ставкою

Чи потрібно сплачувати мінімальний ЄСВ юрособі, якщо найманих працівників немає, а директор, бухгалтер і засновник — одна особа, зарплата не нараховується?

Ні, не потрібно.

Необхідність у нарахуванні «мінімального» ЄСВ виникає в разі, якщо база обкладення ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати за звітний місяць.

На вашому підприємстві немає найманих працівників, зарплата не нараховується. Відповідно база для нарахування ЄСВ взагалі відсутня. Тому нараховувати та сплачувати ЄСВ (у тому числі в мінімальному розмірі) не потрібно

Якщо працівник працює за основним місцем роботи по 4 години на день, з якої суми зарплати нараховуватиметься ЄСВ, якщо повна ставка 1218 грн.?

Нараховувати ЄСВ (у частині нарахувань, що здійснюються за ставкою ЄСВ згідно з класом профризику) в такому разі потрібно виходячи з мінзарплати. Детальніше — у «БТ», 2015, № 3, с. 28; № 4, с. 38.

Зверніть увагу. На сумісників нова вимога не поширюється!

Чи потрібно замінити страхове свідоцтво в «нещасному» Фонді, якщо переходити на знижений тариф ЄСВ?

Вважаємо, що застосування понижуючих коефіцієнтів (детальніше про них див. у статті «ЄСВ: шукаємо «покращення» у «БТ», 2015, № 3, с. 28) не є переходом на знижений тариф.

Відповідно, замінювати страхове свідоцтво не потрібно

 

ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті