(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/18
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Січень , 2015/№ 5

Звітність і переїзд Змінюємо ДПІ: куди подавати звіти, кого чекати на перевірку

Підприємство переїхало до іншого району (змінило ДПІ). Куди тепер подавати річні звіти? Наприкінці року планувалася перевірка. Який район проводитиме?

Відповісти на це запитання нам допоможуть Порядок № 1588* і Бюджетний кодекс України (далі — БКУ).

* Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588.

Обидва нормативні документи говорять про те, що в разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (п. 10.13 Порядку № 1588, ст. 45 БКУ).

Тобто до кінця року, в якому відбулися зміни, юридичні особи — платники податків за попереднім місцем обліку зобов’язані (пп. 7.3 та 10.13 Порядку № 1588):

• сплачувати всі податки та збори, які згідно із законодавством повинні сплачуватися на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному (попередньому) місцю обліку;

• подавати податкові декларації (розрахунки, звіти) щодо таких податків і виконувати інші обов’язки.

А отже, останньою звітністю, яку ви подасте до «старої» податкової, буде звітність, терміни сплати за якою, припадають на рік переходу (листопад, III квартал).

Зауважте! ЄСВ це не стосується. У разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаної зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого ЄСВ подається і сплачується ЄСВ за новим місцем взяття на облік (категорія 301.06 ЗІР ДФСУ). Причому звіти потрібно буде подати вже за той звітний період (з першого до останнього календарного дня звітного періоду), в якому підприємство змінило місцезнаходження.

Увага! Не поширюються норми ст. 45 БКУ і п. 7.3 Порядку № 1588 на (категорія 119.06 ЗІР ДФСУ):

• юридичних осіб, які не є суб’єктами господарювання відповідно до норм ГКУ;

• відокремлені підрозділи юридичної особи;

• самозайнятих осіб (фізичних осіб — підприємців і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність).

Для зазначених платників сплата податків і подання звітності здійс­нюються за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцем знаходження.

Для решти ж платників — лише після того, як закінчиться бюджетний рік, колишній податковий орган передасть своїм колегам вашу облікову справу (п. 10.15 Порядку № 1588).

Однак попереджаємо: строки для таких дій не встановлені. Та й для деяких платників радісний момент переходу може затягнутися (п. 10.14 Порядку № 1588).

До такої групи «обраних» потрапляють ті підприємства, які чекають:

• закінчення документальної перевірки та узгодження сум грошових зобов’язань за її результатами, якщо перевірка була почата або призначена, і контролюючий орган вже повідомив платника податків про її проведення;

• повернення надміру сплачених платежів, помилково або надміру зарахованих до бюджету;

• закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов’язань і інших справ адміністративного судочинства.

У таких випадках навіть після зняття платника податків з обліку за попереднім місцезнаходженням підприємство продовжує перебувати на обліку у «старій» податковій, а її працівники — адмініструвати податки, збори цього підприємства в частині завершення процедур такого адміністрування.

Отже, якщо «стара» податкова вже повідомила вас про проведення перевірки, то саме її працівники проводитимуть таку процедуру.

Висновок: при зміні адміністративного району підприємство:

• наступну звітність із ЄСВ подає за новим місцем обліку;

• продовжує подавати податкову звітність за попереднім місцем обліку до кінця року. А звіти за грудень, IV квартал та за рік подає за новим місцем обліку.

перевірка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті