(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/32
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2015/№ 6

Поправки у ПДВ-нормативці: порядок ведення ЄРПН

Постанова КМУ від 30.01.15 р. № 20 «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних»

Лютий завітав до нас не з порожніми руками. Він приніс цілий «оберемок» поправок до нормативно-правових актів, спровокованих Законом про податкову реформу № 71-VIII. Зачепило й ПДВ-нормативку*.

*Також читайте «БТ», 2015, № 3, с. 15; № 5, с. 9.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246 (далі — Порядок № 1246), доповнили нормами із Закону № 71, зокрема:

• реєстрації підлягають усі без винятку ПН і РК до них (у тому числі ті, що залишаються у постачальника; складені на отримання послуг від нерезидента на території України, умовне постачання, звільнені від оподаткування операції);

• РК складає постачальник товарів/послуг, а ось реєструє його або сам постачальник (РК на збільшення вартості товарів/послуг або сума компенсації не змінюється), або покупець (РК на зменшення вартості товарів/послуг). Оскільки покупці отримали право (і навіть обов’язок) реєструвати РК, то в Порядку № 1246 багато згадок про «продавця» замінили на «платника» (яким може бути і продавець, і покупець). При цьому РК до ПН, які не видаються покупцю, до ПН, виписаних до 01.02.15 р., у будь-якому разі реєструються постачальником;

• реєструючи РК до ПН, складених до 01.02.15 р., які не потрібно було реєструвати в ЄРПН у зв’язку з тим, що сума в них менше 10 тис. грн., потрібно спочатку зареєструвати таку «стару» ПН, а потім і РК до неї — протягом однієї доби.

Також збільшився перелік підстав для відмови в реєстрації ПН/РК: наявність помилок під час заповнення ПН, порушення вимог пп. 201.1 і 192.1 ПКУ, порушення вимоги про наявність суми ПДВ, розрахованої за п. 2001.3 ПКУ, — «ліміту реєстрації» (але ця підстава запрацює з 01.07.15 р.).

Постанова діє  з 01.02.15 р.

ПДВ, ЄРПН додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті