(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2015/№ 7

Розрахунки з Кримом: «біля мікрофона» НБУ

Лист НБУ від 03.02.15 р. № 29-213/6552

НБУ знову розповідає про правила розрахунків з тимчасово окупованим Кримом. Багато в чому він повторив вже відомі норми. Тому довго на них не зупинятимемося.

Кримчани = нерезиденти. Жителів ВЕЗ «Крим» (як фізичних, так і юридичних осіб) прирівняли до нерезидентів. На думку НБУ, це сталося з 05.11.14 р. — із дня набуття чинності постановою Правління НБУ від 03.11.14 р. № 699 («БТ», 2014, № 46, с. 5; № 52, с. 4). Зауважимо, що законодавчо віднесення кримчан до нерезидентів відбулося раніше — з 27.09.14 р., тобто з дати набуття чинності Законом України про ВЕЗ «Крим» від 12.08.14 р. № 1636-VII (далі — Закон про ВЕЗ «Крим»).

Після перекваліфікації в нерезиденти суб’єкти Криму мають право відкривати та використовувати банківські рахунки в режимі для нерезидентів. Правила прописані в Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженій постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492.

Переселенці з Криму. Ті, хто переїхав з Криму на материкову частину України, можуть відкривати банківські рахунки зі статусом резидента України. Для цього їм потрібно підтвердити факт проживання на материковій частині України за допомогою довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.14 р. № 1706-VII).

Контроль. Закон про ВЕЗ «Крим» не звільняє банки від проведення контролю операцій між резидентами України і суб’єктами Криму.

Мабуть, єдиний виняток — контроль за дотриманням граничного строку для розрахунків за експортно-імпортними контрактами — 90 календарних днів (п. 9.4 Закону про ВЕЗ «Крим», постанова Правління НБУ від 01.12.14 р. № 758 // «БТ», 2014, № 49, с. 5). Цей конт­роль у випадку з ВЕЗ «Крим» банками не здійснюється.

розрахунки, Крим додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті