(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 27
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
  • № 21
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2015/№ 28

Реєстрація права власності на землю: скорочена процедура, але не для всіх

Закон України від 02.06.15 р. № 497-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою»

Законодавці підкоригували правила визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою. Ці зміни в першу чергу зацікавлять суб’єктів господарювання, які надають послуги у сфері землеустрою. Однак є деякі нововведення, які зацікавлять багатьох читачів.

До таких нововведень можна віднести спрощення порядку реєстрації права власності на земельні ділянки, отримані у приватну власність громадянами України. Суть такого спрощення полягає в тому, що можна буде провести держреєстрацію права власності на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) (новий абз. 2 п. 1 розд. X ЗКУ).

Увага! Таким порядком зможуть скористатись лише ті фізичні особи або їх спадкоємці, які безоплатно отримали земельні ділянки у приватну власність на підставі рішення органів місцевого самоврядування, прийнятого відповідно до Декрету Кабміну «Про приватизацію земельних ділянок» від 26.12.92 р. № 15-92. Нагадаємо: таким рішенням фізособі передавалися у власність земельні ділянки для ведення особистого підсобного господарства, будівництва і обслуговування жилого будинку і господарських будівель (присадибних ділянок), садівництва, дачного і гаражного будівництва.

Цей Декрет втратив чинність ще 04.10.06 р., а отже, скористатися таким спрощенням можуть тільки ті фізособи, які отримали відповідне рішення місцевих органів влади до цієї дати. Якщо земельну ділянку виділили після цієї дати, то держреєстрацію права власності на неї доведеться здійснювати за загальними правилами.

Закон, що коментується, набрав чинність 27.06.15 р.

земля, право власності додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті