(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2015/№ 29

Нерухомість у Криму: продаємо без ПДВ

Лист ДФСУ від 28.05.15 р. № 11250/6/99-99-19-03-02-15

У листі, що коментується, ДФСУ зазначила: при відчуженні об’єкта нерухомості, розміщеного на території ВЕЗ «Крим», ПДВ не справляється.

Річ у тім, що при здійсненні такої операції відсутній об’єкт обкладення ПДВ. Причому незалежно від того, хто є покупцем об’єкта нерухомості: резидент чи нерезидент.

Свою позицію контролери будують на підставі п. 185.1 ПКУ. Згідно з цією нормою об’єктом обкладення ПДВ є операції з поставки товарів/послуг, місце постачання яких знаходиться на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. Тобто місцем постачання нерухомого майна буде його фактичне місце знаходження на момент поставки*. А точніше сказати ВЕЗ «Крим».

* Незважаючи на те що у п. 186.1 ПКУ йдеться про товари, цю норму можна застосовувати і до об’єктів основних засобів («ВПСУ», 2012, № 38, с. 27).

І тут виникає запитання: чи вважати ВЕЗ «Крим» митною територією України?

З одного боку, Крим все ще є частиною території України (п. 1 ст. 1 Закону України від 15.04.14 р. № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян і правовий режим на тимчасово окупованій території України»).

З іншого боку, у межах кримської території діє вільна митна зона (п. 3.2 Закону України від 12.08.14 р. № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» і про особливості провадження економічної діяльності на тимчасово окупованій території України»). А вона згідно зі ст. 9 Митного кодексу України вважається такою, що знаходиться за межами митної території України. Тому податківці й виключають операції з відчуження нерухомості у ВЕЗ «Крим» зі складу об’єктних операцій.

Зверніть увагу: такої позиції контролери дотримувалися і раніше (лист ДФСУ від 03.12.14 р. № 13311/7/99-99-19-03-02-17 // «БТ», 2014, № 50, с. 4).

нерухомість, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті