(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2015/№ 29

Платник плати за землю — кожен ФОП, який торгує в кіоску чи палатці

Лист ДФСУ від 22.04.15 р. № 1842/99-99-17-04-02-18

У листі, що коментується, податківці наголосили, що всі фізичні особи — підприємці (ФОП), які мають тимчасову споруду (кіоск, палатку, тощо), є платниками плати за землю. Аргументують вони це тим, що для торгівлі із стаціонарних пунктів некапітальної забудови (кіосків, ларів, ларьків, палаток тощо) ФОП, як і будь-який інший суб’єкт господарювання, має виконати декілька дій:

1) отримати паспорт прив’язки. Як це зробити — читайте у «БТ», 2015, № 23, с. 11;

2) узаконити (якщо вона вам не належить) право використання земельної ділянки, на якій буде знаходитися тимчасова споруда. Тобто потрібно укласти договір оренди твердого покриття (асфальту, тротуарної плитки тощо) та/або договір оренди земельної ділянки, на якій ви плануєте розмістити таку тимчасову споруду.

При цьому без виконання другої дії (оформлення права користування земділянкою) паспорт прив’язки буде недійсним. Справа в тому, що у паспорті прив’язки має бути вказано схему розміщення тимчасової споруди. А ці дані потрібно брати із документів на землекористування (свідоцтво про право власності або користування чи договір оренди земділянки). Інакше паспорт прив’язки буде оформлено на підставі недостовірних відомостей. А це є підставою для анулювання паспорта прив’язки і неможливості використання тимчасової споруди.

Ми можемо лише дещо доповнити для єдиноподатників. Якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (ФОП) чи юрособу — платника єдиного податку і земельна ділянка використовується нею для провадження господарської діяльності, то такий платник єдиного податку звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку ( п.п. 291.5.3 ПКУ). Однак це звільнення не поширюється на орендну плату за землю.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
плата за землю, ФОП додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті