Держреєстр РРО: чергове оновлення

В обраному У обране
Друк
Катерина ЖИЛЕНКО, Дар’я КРАВЧЕНКО, Сергій ДЕЦЮРА
Бухгалтерський тиждень Липень, 2015/№ 30
Наказ ДФСУ від 09.07.15 р. № 485 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій»

Наказом, що коментується, ДФСУ черговий раз оновила Держреєстр РРО.

Розділ I (тут «прописані» апарати, дозволені до первинної реєстрації) поповнився новими моделями. При цьому нарешті з’явилася модель спеціалізованого РРО (підрозділ 4), призначеного не лише для сфери торгівлі, послуг, громадського харчування, а й для використання в автоматах з продажу товарів (послуг). Зауважимо, що в підрозділі 8 також вказаний автомат з продажу товарів (послуг), призначений для сфери послуг. Нагадаємо: з 01.01.15 р. усі РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) і РРО з інвалюти) повинні забезпечувати передачу податківцям електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, що містяться на контрольній стрічці. Більше того, з цієї дати первинній реєстрації підлягають тільки ті РРО, які створюють контрольну стрічку в електронному вигляді (а також електронні таксометри, торговельні автомати, РРО для продажу інвалюти).

Також декілька моделей РРО перемістили до розділу II Держреєстру РРО. При цьому деякі з апаратів, що «мешкають тут», позначені як ті, що передають до органів ДФСУ тільки фіскальні звітні чеки (інформацію за підсумками дня у вигляді Z-звітів). Нагадаємо: такі апарати дозволили використовувати до 01.01.16 р., якщо їх встигли зареєструвати до 01.01.15 р.

Важливо знати! Президент нарешті підписав Закон України від 01.07.15 р. № 569-VIII (ми його анонсували як законопроект № 1088 у «БТ», 2015, 27, с. 47), який є найбільш цікавим для єдиноподатників. Подробиці ви знайдете на с. 35 номера. Як обзавестися РРО — читайте у «БТ», 2015, 24, с. 23.

Наказ діє з 09.07.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити