(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 26
 • № 25
 • № 24
 • № 23
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
20/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Червень , 2015/№ 22

Виплати мобілізованим працівникам за січень — лютий 2015 року: без ПДФО та ВЗ

http://tinyurl.com/yyhn66tv
Підприємство отримало з бюджету компенсацію середнього заробітку мобілізованих працівників за січень і лютий 2015 року. Чи можна проводити перерахунок утриманих з такої виплати ПДФО і військового збору (ВЗ)?

За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, строком до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше ніж на один рік, зберігаються місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на момент призову. Виплата таких компенсацій з бюджету в межах середнього заробітку здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України (ч. 3 ст. 119 КЗпП).

Наведена вище норма цього Кодексу у такій редакції діє з 08.06.14 р. Проте Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою КМУ від 04.03.15 р. № 105 (далі — Порядок № 105), набув чинності тільки з 17.03.15 р. У той же час у Державному бюджеті на 2015 рік були закладені кошти на виплату компенсації із січня 2015 року. Тому органи соцзахисту населення на підставі Звіту про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період*, перераховують роботодавцям компенсацію середнього заробітку починаючи із січня 2015 року.

* Про порядок заповнення і подання цього Звіту ви можете прочитати в «БТ», 2015, № 14, с. 32. — Прим. ред.

Відповідно до п.п. «и» п.п. 165.1.1 ПКУ не включаються в загальний місячний оподатковуваний дохід платника податку компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Така виплата не обкладається і ВЗ на підставі п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ. Проте до появи порядку компенсації середнього заробітку вказані норми цього Кодексу не працювали. У зв’язку з цим роботодавці утримували із середнього заробітку мобілізованих працівників за березень 2014 року — лютий 2015 року ПДФО і ВЗ.

Як відзначалося вище, з появою Порядку № 105 компенсації з бюджету підлягають витрати роботодавця на виплату середнього заробітку мобілізованих працівників починаючи із січня 2015 року. Оскільки із середнього заробітку за січень і лютий 2015 року роботодавці утримали ПДФО і ВЗ, після отримання компенсації з бюджету вони мають право провести перерахунок ПДФО та ВЗ**.

** Крім того, роботодавці мають право на перерахунок ЄСВ, нарахованого і утриманого із середнього заробітку мобілізованих працівників за січень — лютий 2015 року. Детальніше про це читайте на с. 33 цього номера. — Прим. ред.

Результати перерахунку відобразите в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 2 квартал таким чином:

• у розділі I в рядку з ознакою «101» покажіть зі знаком «-» суму середнього заробітку мобілізованих за січень і лютий 2015 року в графах 3а та 3 і суму утриманого з нього ПДФО у графах 4а і 4. Потім у рядку з ознакою «128» — суму компенсації середнього заробітку, у тому числі за січень і лютий 2015 року;

• у розділі II вкажіть суму ВЗ, утриманого у звітному кварталі, зменшену на сторновану суму ВЗ.

Оскільки витрати роботодавців на виплату середнього заробітку за березень— грудень 2014 року не компенсують із бюджету, перерахунок ПДФО і ВЗ за такі місяці не проводиться.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
мобілізовані працівники, ПДФО, військовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті