Бухгалтерський тиждень, червень, 2015/№ 22

 • Дані про бенефіціарів: строк подання продовжили Закон України від 21.05.15 р. № 475-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи»
 • Доходи нерезидентів за борговими держзобов’язаннями — звільнено від оподаткування Закон України від 22.05.15 р. № 482-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами за борговими зобов’язаннями»
 • Нарахування і сплата ЄСВ: зустрічайте нову Інструкцію Наказ Мінфіну України від 20.04.15 р. № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
 • Перевірки Держфінмоніторингу: бенефіціари «в темі» Наказ Мінфіну України від 14.04.15 р. № 436 «Про затвердження Порядку проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу»
 • Мораторій на перевірки: фіскали відхрестилися навіть від «камералок» Лист ДФСУ від 06.05.15 р. № 16102/7/99-99-15-02-02-17
 • ОЗ і ПК для ФОП несумісні: ДФСУ вирішила додержуватися традицій Лист ДФСУ від 28.04.15 р. № 4000/Б/99-99-17-02-02-14
 • Компенсація за невикористану відпустку: коли можна «передати» новому роботодавцю Листи Мінсоцполітики України від 24.03.15 р. № 4053/0/14-15/18, ДФСУ від 14.02.15 р. № 3548/5/99-99-17-03-03-15
 • Товари та послуги із зони АТО: для витрат немає перешкод Мабуть, через безліч обмежень для зони проведення АТО у платників податку на прибуток виникло запитання: чи можна відносити до податкових витрат вартість товарів (робіт, послуг), придбаних у контрагентів із зони АТО?
 • Перші 5 днів хвороби: оплачуємо за відсотками з Порядку Мінсоцполітики твердо стоїть на своєму: оплата перших 5 днів хвороби за рахунок роботодавця проводиться за тими відсотками, які зазначені в Порядку № 439*:
  — 60 % середньої зарплати — якщо страховий стаж до 5 років;
  — 80 % — від 5 до 8 років;
  — 100 % — понад 8 років.
 • Минулорічні «чорнобильські» відпустки: пропорційно відпрацьованому часу З 01.01.15 р. Закон України від 28.12.14 р. № 76-VIII прибрав поняття зони посиленого радіоекологічного контролю, забрудненої унаслідок катастрофи на ЧАЕС. У зв’язку з цим урізують чорнобильські гарантії, у тому числі і «подовжені» щорічні відпустки (згідно зі ст. 47 Закону України від 28.02.91 р. № 796-XII).
 • Календар тижня
 • «Безвозмездно, то есть даром…», або ПДВ-наслідки безоплатної передачі товарів Якщо ви вирішили стати благодійником, то маєте пам’ятати, що «жодна добра справа не залишається безкарною». Однією із проблем є неоднозначність у питаннях оподаткування таких операцій. В основному вони пов’язані з ПДВ-наслідками безоплатної передачі цінностей. Що це за наслідки і як уникнути додаткових витрат — читайте далі.
 • Розкриваємо бенефіціарів: часу більше, черги менші Останні декілька тижнів тема бенефіціарів для бухгалтерів як хвора мозоль — краще не наступати. Держреєстратори фізично не справлялися з напливом охочих відзвітувати. Але звинувачувати у величезних чергах бізнес теж не можна, адже більше половини відведеного піврічного терміну були проблеми з технічною стороною прийому інформації. Дуже добре, що парламентарі встигли продовжити термін її подання ще на 4 місяці. Крім того, з черг відсіялася значна частина «штурмовиків» — юрособи, засновники (учасники) яких виключно фізичні особи і вони ж є бенефіціарами. Також сьогодні ви отримаєте відповіді на практичні запитання, що вас хвилюють.
 • Бюджетне відшкодування: чи завжди впливає на РЛ Цього року суми від’ємних залишків (зокрема, «старі») змусили похвилюватися платників ПДВ. Особливо гостро це довелося відчути при заповненні ПДВ-звітності. Одна з новацій: при декларуванні бюджетного відшкодування ПДВ (БВ) необхідно враховувати ще й розмір реєстраційного ліміту (РЛ). Сьогодні ми докладно з’ясуємо, як і якою мірою впливають один на одного ці два показники.
 • Виплачуємо дивіденди: податковоприбуткові наслідки У 2015 році відбулися істотні зміни в порядку оподаткування дивідендів. У цій статті ми розглянемо порядок сплати «дивідендного» авансового внеску з податку на прибуток підприємств.
 • Виплачуємо дивіденди: оподаткування та облік Зміни в порядку оподаткування дивідендів торкнулися інтересів і фізичних осіб, які їх отримують, оскільки правила нарахування ПДФО і військового збору з таких виплат теж змінилися. У цій статті ми розглянемо порядок оподаткування дивідендів, що виплачуються у 2015 році за підсумками діяльності 2014 року, а також нагадаємо, як дивідендні операції відобразити в обліку.
 • Як звільнити працівника на відстані На сьогодні для ФОП актуальними є ситуації, коли втрачається зв’язок з найманими працівниками. Одні просто повідомляють про небажання продовжувати роботу, інші зникають «по-англійськи». Як правильно звільнити «утікачів», читайте у цій статті.
 • Компенсація середнього заробітку мобілізованих: наша пісня гарна й нова, починаймо її знову! Так-так, вам не здалося. Знову мова піде про середній заробіток мобілізованих працівників. Що ж робити, якщо і з появою кабмінівського порядку компенсації сумніви ДФСУ стосовно порядку оподаткування цієї виплати не зникли. Вважаємо своїм обов’язком проінформувати вас щодо позиції податківців. Отже, приступимо.
 • Отримали компенсацію середнього заробітку мобілізованих за січень і лютий 2015 року — проводимо перерахунок Збулося! Компенсація середнього заробітку мобілізованих працівників почала «заходити» на рахунки роботодавців. Причому компенсують не тільки виплати за березень, але, що особливо приємно, за січень і лютий 2015 року, тобто за місяці до набуття чинності Порядком № 105. А як же тоді з податками із січнево-лютневої середньої? Як бути з класифікацією доходу? Адже податківці наполягали, що до появи Порядку середній заробіток мобілізованих — це звичайна зарплата з відповідним оподаткуванням. Не турбуйтеся! Вісті «з полів» хороші.
 • Виплати мобілізованим працівникам за січень — лютий 2015 року: без ПДФО та ВЗ Підприємство отримало з бюджету компенсацію середнього заробітку мобілізованих працівників за січень і лютий 2015 року. Чи можна проводити перерахунок утриманих з такої виплати ПДФО і військового збору (ВЗ)?
 • Як заповнити додаток Д2 після подання УР Як заповнити додаток Д2 до ПДВ-декларації, якщо у травні подали уточнюючий розрахунок (як самостійний документ) зі збільшенням суми від’ємного значення за грудень 2014 року?
 • Новий Звіт з ЄСВ Ну, нарешті! Схоже, наші поневіряння із Звітом з ЄСВ закінчені. Нова форма вже набула чинності. Вірогідно, відзвітувати за травень буде легше. Але чи так це? Зазвичай новий документ обіцяє нові правила заповнення і подання звітності. Яких каверз чекати від розробників цього разу? Ці запитання ми розглянемо в сьогоднішній Темі тижня.
Перейти до номеру
 • № 26
 • № 25
 • № 24
 • № 23
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить