(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Бухгалтерський тиждень, червень, 2015/№ 22

 • «Безвозмездно, то есть даром…», або ПДВ-наслідки безоплатної передачі товарів Якщо ви вирішили стати благодійником, то маєте пам’ятати, що «жодна добра справа не залишається безкарною». Однією із проблем є неоднозначність у питаннях оподаткування таких операцій. В основному вони пов’язані з ПДВ-наслідками безоплатної передачі цінностей. Що це за наслідки і як уникнути додаткових витрат — читайте далі.
 •   Дані про бенефіціарів: строк подання продовжили Закон України від 21.05.15 р. № 475-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи»
 •   Доходи нерезидентів за борговими держзобов’язаннями — звільнено від оподаткування Закон України від 22.05.15 р. № 482-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами за борговими зобов’язаннями»
 •   Нарахування і сплата ЄСВ: зустрічайте нову Інструкцію Наказ Мінфіну України від 20.04.15 р. № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
 •   Перевірки Держфінмоніторингу: бенефіціари «в темі» Наказ Мінфіну України від 14.04.15 р. № 436 «Про затвердження Порядку проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу»
 •   Мораторій на перевірки: фіскали відхрестилися навіть від «камералок» Лист ДФСУ від 06.05.15 р. № 16102/7/99-99-15-02-02-17
 •   ОЗ і ПК для ФОП несумісні: ДФСУ вирішила додержуватися традицій Лист ДФСУ від 28.04.15 р. № 4000/Б/99-99-17-02-02-14
 •   Компенсація за невикористану відпустку: коли можна «передати» новому роботодавцю Листи Мінсоцполітики України від 24.03.15 р. № 4053/0/14-15/18, ДФСУ від 14.02.15 р. № 3548/5/99-99-17-03-03-15
 •   Товари та послуги із зони АТО: для витрат немає перешкод Мабуть, через безліч обмежень для зони проведення АТО у платників податку на прибуток виникло запитання: чи можна відносити до податкових витрат вартість товарів (робіт, послуг), придбаних у контрагентів із зони АТО?
 •   Перші 5 днів хвороби: оплачуємо за відсотками з Порядку Мінсоцполітики твердо стоїть на своєму: оплата перших 5 днів хвороби за рахунок роботодавця проводиться за тими відсотками, які зазначені в Порядку № 439*:
  — 60 % середньої зарплати — якщо страховий стаж до 5 років;
  — 80 % — від 5 до 8 років;
  — 100 % — понад 8 років.
 •   Минулорічні «чорнобильські» відпустки: пропорційно відпрацьованому часу З 01.01.15 р. Закон України від 28.12.14 р. № 76-VIII прибрав поняття зони посиленого радіоекологічного контролю, забрудненої унаслідок катастрофи на ЧАЕС. У зв’язку з цим урізують чорнобильські гарантії, у тому числі і «подовжені» щорічні відпустки (згідно зі ст. 47 Закону України від 28.02.91 р. № 796-XII).
 •   Календар тижня
 •   Розкриваємо бенефіціарів: часу більше, черги менші Останні декілька тижнів тема бенефіціарів для бухгалтерів як хвора мозоль — краще не наступати. Держреєстратори фізично не справлялися з напливом охочих відзвітувати. Але звинувачувати у величезних чергах бізнес теж не можна, адже більше половини відведеного піврічного терміну були проблеми з технічною стороною прийому інформації. Дуже добре, що парламентарі встигли продовжити термін її подання ще на 4 місяці. Крім того, з черг відсіялася значна частина «штурмовиків» — юрособи, засновники (учасники) яких виключно фізичні особи і вони ж є бенефіціарами. Також сьогодні ви отримаєте відповіді на практичні запитання, що вас хвилюють.
 •   Бюджетне відшкодування: чи завжди впливає на РЛ Цього року суми від’ємних залишків (зокрема, «старі») змусили похвилюватися платників ПДВ. Особливо гостро це довелося відчути при заповненні ПДВ-звітності. Одна з новацій: при декларуванні бюджетного відшкодування ПДВ (БВ) необхідно враховувати ще й розмір реєстраційного ліміту (РЛ). Сьогодні ми докладно з’ясуємо, як і якою мірою впливають один на одного ці два показники.
 •   Виплачуємо дивіденди: податковоприбуткові наслідки У 2015 році відбулися істотні зміни в порядку оподаткування дивідендів. У цій статті ми розглянемо порядок сплати «дивідендного» авансового внеску з податку на прибуток підприємств.
 •   Виплачуємо дивіденди: оподаткування та облік Зміни в порядку оподаткування дивідендів торкнулися інтересів і фізичних осіб, які їх отримують, оскільки правила нарахування ПДФО і військового збору з таких виплат теж змінилися. У цій статті ми розглянемо порядок оподаткування дивідендів, що виплачуються у 2015 році за підсумками діяльності 2014 року, а також нагадаємо, як дивідендні операції відобразити в обліку.
 •   Як звільнити працівника на відстані На сьогодні для ФОП актуальними є ситуації, коли втрачається зв’язок з найманими працівниками. Одні просто повідомляють про небажання продовжувати роботу, інші зникають «по-англійськи». Як правильно звільнити «утікачів», читайте у цій статті.
 •   Компенсація середнього заробітку мобілізованих: наша пісня гарна й нова, починаймо її знову! Так-так, вам не здалося. Знову мова піде про середній заробіток мобілізованих працівників. Що ж робити, якщо і з появою кабмінівського порядку компенсації сумніви ДФСУ стосовно порядку оподаткування цієї виплати не зникли. Вважаємо своїм обов’язком проінформувати вас щодо позиції податківців. Отже, приступимо.
 •   Отримали компенсацію середнього заробітку мобілізованих за січень і лютий 2015 року — проводимо перерахунок Збулося! Компенсація середнього заробітку мобілізованих працівників почала «заходити» на рахунки роботодавців. Причому компенсують не тільки виплати за березень, але, що особливо приємно, за січень і лютий 2015 року, тобто за місяці до набуття чинності Порядком № 105. А як же тоді з податками із січнево-лютневої середньої? Як бути з класифікацією доходу? Адже податківці наполягали, що до появи Порядку середній заробіток мобілізованих — це звичайна зарплата з відповідним оподаткуванням. Не турбуйтеся! Вісті «з полів» хороші.
 •   Виплати мобілізованим працівникам за січень — лютий 2015 року: без ПДФО та ВЗ Підприємство отримало з бюджету компенсацію середнього заробітку мобілізованих працівників за січень і лютий 2015 року. Чи можна проводити перерахунок утриманих з такої виплати ПДФО і військового збору (ВЗ)?
 •   Як заповнити додаток Д2 після подання УР Як заповнити додаток Д2 до ПДВ-декларації, якщо у травні подали уточнюючий розрахунок (як самостійний документ) зі збільшенням суми від’ємного значення за грудень 2014 року?
 •   Новий Звіт з ЄСВ Ну, нарешті! Схоже, наші поневіряння із Звітом з ЄСВ закінчені. Нова форма вже набула чинності. Вірогідно, відзвітувати за травень буде легше. Але чи так це? Зазвичай новий документ обіцяє нові правила заповнення і подання звітності. Яких каверз чекати від розробників цього разу? Ці запитання ми розглянемо в сьогоднішній Темі тижня.
Перейти до номеру
 • № 26
 • № 25
 • № 24
 • № 23
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.