(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 26
  • № 25
  • № 23
  • № 22
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/31
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Червень , 2015/№ 24

Самовиправлення розрахунку за ф. № 1ДФ: дотрималися строків — штрафу немає

http://tinyurl.com/y6cfdyke
Лист ДФСУ від 24.04.15 р. № 8828/6/99-99-17-02-01-15

У листі, що коментується, ідеться про штрафи за помилки в Розрахунку за ф. № 1ДФ.

Так, за неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками (якщо недостовірні відомості/помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань та/або до зміни платника податків) оштрафують у розмірі 510 грн. А за повторне порушення вже оштрафованому протягом року платнику податків загрожує штраф у розмірі 1020 грн. ( п. 119.2 ПКУ).

Важливе запитання: чи загрожує цей штраф за виправлення помилки шляхом подання звітного нового розрахунку до закінчення граничного строку подання звітності?

Проблема в тому, що в порядку заповнення старої форми Розрахунку (наказ Міндоходів від 21.01.14 р. № 49) прямо зазначалося: якщо подати звітний новий Розрахунок, то штрафи не застосовуються.

Однак… у новому порядку (наказ Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 // «БТ», 2015, № 7, с. 26) такої норми немає. Більше того, у консультації з категорії 103.26 ЗІР ДФСУ фіскали пригадали лише про один випадок, коли не застосовуються штрафи в разі самостійного виправлення помилок у Розрахунку: якщо помилки виникли внаслідок проведення перерахунку ПСП або ПДФО згідно з п. 169.4 ПКУ.

Не переймайтеся! Податківці говорять: якщо самовиправитися через звітний новий Розрахунок, то штрафу не буде (п. 50.1 ПКУ).

Зауважимо: у п. 50.1 ПКУ згадується про виправлення без штрафу таких помилок і за допомогою уточнюючого Розрахунку. Однак податківці наполягають: якщо виправлено суму податкових зобов’язань чи код платника податків, то порушника оштрафують.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
1ДФ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті