Теми статей
Обрати теми

Гарантійний ремонт: податкові обмеження залишилися в минулому

Державна фіскальна служба України, Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Лист ДФСУ від 24.04.15 р. № 8703/6/99-99-19-02-02-15

До 01.01.15 р. податкові правила гарантійного ремонту, гарантійної заміни товарів містили цілу низку обмежень. Так, продавець міг включати до витрат на збут вартість проведеного ним гарантійного ремонту, дотримуючись низки умов з п.п. 140.1.4 ПКУ, зокрема вести Книгу обліку покупців, які отримали гарантійну заміну або послуги з гарантійного ремонту, а також що вартість таких витрат не повинні були компенсувати покупці. Також особливості податкового обліку гарантійного ремонту податківці прописали в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міндоходів від 01.07.14 р. № 366 («БТ», 2014, № 28, с. 5).

Закон про податкову реформу від 28.12.14 р. № 71-VIII переписав «прибутковий» розділ III ПКУ. Відтоді ПКУ не обмежує витрати на гарантійний ремонт (обслуговування) або гарантійні заміни товарів. При цьому податківці в листі, що коментується, пригадали лише про «списання» двох згаданих вище обмежень. При цьому канули в Лету й інші обмеження, наприклад розмір витрат більше не повинен відповідати рівню гарантійних замін, прийнятих/оприлюднених продавцем (у рекламі, технічній документації, договорі чи в іншому документі, що фіксує зобов’язання продавця щодо умов і строків гарантійного обслуговування).

На сьогодні витрати підприємства формуються за загальними правилами ведення бухобліку згідно з П(С)БО № 16 «Витрати». Таким чином, витрати на гарантійний ремонт і гарантійне обслуговування включаються до витрат на збут (п. 19 П(С)БО 16) без будь-яких обмежень.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі