Чи утримувати військовий збір з валютних операцій: ДФСУ сказала: «Треба!»

В обраному У обране
Друк
Державна фіскальна служба України
Бухгалтерський тиждень Травень, 2015/№ 18-19
Чи підлягають обкладенню військовим збором доходи фізосіб від операцій з валютними цінностями?

Завдяки Закону про податкову реформу від 28.12.14 р. № 71-VIII військовий збір (ВЗ) зробили практично безстроковим, а до об’єкта оподаткування включили всі доходи зі ст. 163 ПКУ, тобто ті, що обкладаються ПДФО (п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Детальніше про це читайте у «БТ», 2015, № 4, с. 11. Однак і цього виявилося недостатньо. Закон України від 02.03.15 р. № 211-VIII уключив до об’єкта обкладення ВЗ деякі доходи, що не обкладаються ПДФО, у тому числі й дохід від операцій з валютними цінностями (ВЦ), крім цінних паперів, пов’язаних з переходом права власності на ВЦ (п.п. 165.1.51 ПКУ).

До ВЦ належать валюта України, інвалюта, платіжні документи у гривні та інвалюті, банківські метали. Валютні операції — це операції, пов’язані з переходом права власності на ВЦ, крім операцій між резидентами у валюті України (Декрет КМУ «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» від 19.02.93 р. № 15-93).

Виходить, що до зони «військовозбірного» ризику потрапили операції з купівлі-продажу інвалюти та банківських металів.

Висновок податківців: доходи, отримані від операцій з ВЦ (крім цінних паперів), пов’язаних з переходом права власності на такі ВЦ, не підпадають під звільнення від обкладення ВЗ, тому такий дохід обкладається ВЗ на загальних підставах (за ставкою 1,5 %).

Законопроект від 19.03.15 р. № 2436, метою якого є скасування справляння ВЗ з валютних операцій, до фінішу рухається надто вже повільно. А фіскали тим часом вправно використовують ситуацію.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити