(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 20
  • № 18-19
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2015/№ 21

«Гарячі» роз’яснення із ЗІР ДФСУ щодо декларування нерухомості

Запитання

Суть відповіді податківців / наша позиція

Нові об’єкти (категорія 106.07 ЗІР ДФСУ)

У який термін та яка саме податкова декларація з податку на нерухомість подається за новостворені (нововведені) об’єкти житлової нерухомості та при переході права власності на об’єкт оподаткування протягом року?

Податківці вважають, що механізм подання декларації за новостворені або нововведені об’єкти житлової та нежитлової нерухомості залежить від дати виникнення (переходу) права власності на неї. У випадку коли право власності на такий об’єкт виникло:
1) до подання декларації з податку на нерухомість — дані про такий об’єкт бажано включити до звітної декларації;
2) після подання декларації, але до закінчення граничного строку її подання (до 20 лютого) — до нової звітної декларації;
3) після закінчення граничного терміну подання (після 20 лютого) — до уточнюючої декларації протягом 30 календарних днів із дня виникнення права власності на такий об’єкт

У п.п. 266.7.5 ПКУ передбачено, що у звітній декларації потрібно вказати суму податку на нерухомість станом на 1 січня, а за нові об’єкти потрібно подати додаткову декларацію. Однак підхід, запропонований контролерами, цілком справедливий. Можемо тільки нагадати, що якщо ви випадково не включили дані про новий об’єкт нерухомості до нової чи нової звітної декларації (варіанти 1 та 2), то можете включити такі дані до уточнюючої декларації. Подавши таку декларацію протягом 30 календарних днів із дня виникнення права власності на такий об’єкт, ви уникнете штрафних санкцій

Будівлі промисловості, які звільнені від оподаткування (категорія 106.02 ЗІР ДФСУ)

Чи є об’єктом обкладення податком на нерухомість будівлі промисловості (виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств), які використовуються не за призначенням?

Податківці зауважили, що будівлі промисловості (виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств), які не є об’єктом оподаткування, незалежно від того, чи використовуються вони за цільовим призначенням, не підлягають оподаткуванню.
Аргумент — обмежень щодо використання або невикористання вищезгаданих об’єктів нерухомості у п.п. «є» п.п. 266.2.2 ПКУ, яким надано таке звільнення, не передбачено

Податківці доволі лояльно підійшли до вирішення цього питання. Тому підприємства, що здають в оренду будівлі промисловості, які використовуються орендарями не за призначенням, можуть спати спокійно.
Увага! Із цього роз’яснення випливає ще один висновок: звільненням можуть скористатися всі суб’єкти господарювання незалежно від того, є вони промисловими підприємствами чи ні (як ми і вважали у «БТ», 2015, № 4, с. 27). Головне, щоб об’єкти нерухомості було віднесено до промислових будівель. Тобто у правовстановлюючих документах на такі об’єкти було вказано, що нерухомість належить до класу 1251 «Будівлі промислові» (підкласи 1251.1 — 1251.9) згідно з ДК 018-2000

Пільгові об’єкти (категорія 106.07 ЗІР ДФСУ)

Чи необхідно та яким чином у декларації з податку на нерухомість відображати об’єкти нерухомості, якщо згідно з рішенням місцевої ради юрособа звільняється від сплати податку?

Податківці наполягають, що у декларації з податку на нерухомість юрособи відображають всю без винятку нерухомість, яка їм належить: як об’єкти, що підлягають оподаткуванню, так і звільнені від оподаткування рішенням місцевої ради згідно із п.п. 266.4.2 ПКУ.
Пояснюють такий висновок податківці тим, що:

• по-перше, таке звільнення є не що інше, як податкова пільга, яка підлягає обов’язковому обліку (п. 30.6 ПКУ). Тому відображення в декларації об’єктів, які звільнені від оподаткування, — це облік наданих пільг. Це своєрідна «шпаргалка» для звітності про пільги;

• по-друге, нормами ПКУ не передбачено звільнення від обов’язку подавати декларації за об’єкти, з яких податок на нерухомість не сплачується через застосування податкових пільг.
Контролери пропонують не заповнювати (прокреслювати на паперових носіях) у табличній частині декларації колонки 7 — 11

Якщо ви випадково не вкажете дані про такі об’єкти в декларації, то максимум, що вам загрожує, — адмінштраф за ст. 1631 КпАП у розмірі від 85 до 170 грн. (при повторному порушенні протягом року — від 170 до 255 грн.) за порушення ведення податкового обліку

нерухомість додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті