(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 48
 • № 47
 • № 46
 • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
26/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 44

Прийняття на роботу в місяці законодавчого підвищення «мінімалки»: враховуємо нюанси індексації

http://tinyurl.com/yxr7ptaf
У вересні 2015 року законодавчо збільшили розмір мінімальної заробітної плати. У цьому самому місяці збільшені посадові оклади всіх працівників підприємства. Чи буде цей місяць базовим для працівників, прийнятих на роботу (не за переведенням) у вересні 2015 року? Що робити підприємствам, де оклади «підтягнули» до нового розміру мінзарплати тільки тим, у кого вони виявилися менше нової «мінімалки»? А якщо госпрозрахункове підприємство у вересні 2015 року не підвищує оклади? Що робити з «новачками» в такому місяці?

У загальному випадку для індексації заробітної плати «новачків» застосовують спеціальну норму — абз. 3 п. 101 Порядку № 1078*. Нею встановлено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації зарплати новоприйнятих працівників здійснюють з місяця прийняття працівника на роботу. Тому величину приросту індексу визначаємо з урахуванням індексу інфляції місяця прийняття на роботу. Такий підхід застосовують у всіх місяцях, коли не відбувається підвищення посадових окладів у зв’язку із  законодавчим зростанням мінзарплати.

* Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). — Прим. ред.

Водночас слід враховувати і норму п. 5 Порядку № 1078. Так, у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим ( абз. 1 п. 5 Порядку № 1078).

Якщо в результаті підвищення розмірів мінімальних соцгарантій (мінзарплати) не відбувається збільшення грошового доходу (виплат, що є об’єктами індексації згідно з  п. 2 Порядку № 1078), базовий місяць не змінюється ( абз. 2 п. 5 Порядку № 1078).

Місяць, в якому збільшується посадовий оклад працівника, завжди є базовим. Тому якщо в результаті законодавчого підвищення мінзарплати відбувається збільшення окладів по посадах на підприємстві, такий місяць буде базовим як для працівників, які на момент підвищення посадових окладів працюють на підприємстві, так і для працівників, прийнятих на роботу цього місяця.

Отже, вересень 2015 року (місяць законодавчого підвищення мінзарплати) є базовим місяцем і для працюючих, і для «новачків», прийнятих цього місяця для посад, оклади за якими встановлені на рівні «мінімалки» (нові розміри мінзарплати згідно із Законом України від 17.09.15 р. № 704-VІІІ).

Якщо у вересні 2015 року госпрозрахункове підприємство підвищує посадові оклади усіх працівників (впроваджує нову схему посадових окладів, розраховану з нового розміру мінзарплати), цей місяць також буде базовим і для працюючих, і для новоприйнятих цього місяця працівників.

В інших місяцях (коли не підвищуються посадові оклади працівників у зв’язку із зростанням «мінімалки») для «новачків» застосовують абз. 3 п. 101 Порядку № 1078. Наприклад, для працівників, прийнятих у жовтні 2015 року, індекс споживчих цін наростаючим підсумком розраховують з місяця прийняття (тобто з урахуванням індексу інфляції жовтня 2015 року). Для визначення права на поточну індексацію в щомісячній таблиці для них орієнтуються на місяць, що передує місяцю прийняття працівника на роботу (у цьому випадку орієнтиром буде вересень 2015 року).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
прийняття на роботу, мінімальна зарплата, індексація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті