Донараховуємо ЄСВ за новою мінзарплатою: ДФСУ звільняє від штрафів

В обраному У обране
Друк
Катерина ЖИЛЕНКО, Дар’я КРАВЧЕНКО, Сергій ДЕЦЮРА
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2015/№ 45
Лист ДФСУ від 27.10.15 р. № 3947/7/99-99-17-13-01-17

У листі, що коментується, ДФСУ нагадала, що за період з 01.09.15 р. у разі дотягування ЄСВ до внеску з мінзарплати потрібно вже враховувати новий розмір мінзарплати (1378 грн.). На що ще вплинуло підвищення мінзарплати та прожитмінімуму, ви можете довідатися з «БТ», 2015, № 3, с. 39.

Якщо при розрахунку вересневих виплат працівникам ви використовували «старий» розмір мінзарплати (1218 грн.), то необхідно донарахувати ЄСВ виходячи з нового розміру.

Також слід здійснити перерахунок максимальної величини бази нарахування при розрахунку ЄСВ (17 розмірів мінзарплати) на суми допомоги по вагітності та пологах, оплати відпускних, період яких більше одного місяця, якщо нарахування проводилися до 01.09.15 р. Тобто, якщо ви до 01.09.15 р. нарахували наперед вересневі декретні/відпускні і «обрізали» базу для нарахування ЄСВ старою граничною сумою (20706 грн.), то потрібно перерахувати та доплатити ЄСВ виходячи з нової максимальної величини (23426 грн.).

Отже, якщо це необхідно, то за період з 01.09.15 р. платники ЄСВ повинні провести перерахунок нарахованих сум ЄСВ і відобразити такі суми у звітності з ЄСВ за жовтень — грудень 2015 року.

Найголовніше! Якщо ви проводите такі донарахування, пов’язані зі зростанням розміру мінімальної зарплати і, відповідно, максимальної та мінімальної бази для ЄСВ-нарахувань, то штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого ЄСВ не застосовуються. Досить лояльна позиція. Залишається сподіватися, що місцеві податківці послухаються свого «старшого брата» і не штрафуватимуть за такі донарахування.

Теги ЄСВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд