«Солдати» підприємства: радісні зміни у Порядку виплати компенсації

В обраному У обране
Друк
Катерина ЖИЛЕНКО, Дар’я КРАВЧЕНКО, Марія СОЛОМІНА
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2015/№ 46
Постанова КМУ від 04.11.15 р. № 911 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 105»

Чесно признаємося, такої щедрості від КМУ ми не чекали. Тому з радістю поспішаємо познайомити вас з новинками щодо компенсації середньої зарплати «солдатів» підприємства. Новини «з полів» хороші.

КМУ постановою, що коментується, уніс зміни до своєї ж постанови від 04.03.15 р. № 105 (далі — постанова № 105). Останньою затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників (далі — Порядок № 105).

Що ж зміниться з моменту набуття чинності змінами (на момент підготовки номери не набули чинності)?

Перша новина. Положення постанови № 105 і Порядку № 105 поширюватимуться на громадян України, які були починаючи з:

18 березня 2014 року призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

8 лютого 2015 року прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та /або введення воєнного стану;

11 червня 2015 року призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, і підлягали (підлягають) звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжили (продовжать) військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.

Тобто підприємства, які зберігали місце роботи та нараховували середній заробіток таким «солдатам» підприємства, тепер зможуть розраховувати на отримання компенсації середнього заробітку з бюджету, як це передбачено ст. 119 КЗпП. А ось із підприємцями питання залишилося відкритим. Нагадаємо: їм відмовляють в компенсації, оскільки у  ст. 119 КЗпП і в постанові № 105 ідеться тільки про підприємства, установи та організації.

Порядок отримання компенсації не змінився. Як і раніше, щоб отримати компенсацію, працедавцю потрібно до 15-го числа, наступного за місяцем нарахування:

1) заповнити звіт за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 105. Зверніть увагу: назви цього звіту та його граф були дещо підкориговані. Врахуйте це при його заповненні;

2) погодити його з районним (міським) військовим комісаріатом або (увага — новація!) з військовою частиною, які здійснювали призов працівника на військову службу (у частині підтвердження призову і проходження військової служби);

3) подати погоджений звіт до органу соцзахисту населення.

Друга новина. Компенсацію з бюджету середнього заробітку здійснюватимуть:

• щодо працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, — до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації;

• щодо працівників, які були призвані під час мобілізації, на особливий період, і підлягали (підлягають) звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжили (продовжать) військову службу за контрактом, — не більше ніж на строк укладеного контракту.

Зауважимо: раніше компенсацію виплачували не більше одного року з моменту мобілізації. З набуттям чинності змінами проблему буде розв’язано.

Постанова, що коментується, діятиме з дня офіційного опублікування.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити