Членські внески до ОСББ: можна без РРО

В обраному У обране
Друк
Катерина ЖИЛЕНКО, Дар’я КРАВЧЕНКО, Марія СОЛОМІНА
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2015/№ 46
Лист ДФСУ від 27.10.15 р. № 22787/6/99-99-22-07-03-15

Питання застосування РРО не втрачають актуальності.

У листі, який зараз аналізуємо, податківці дійшли правильного висновку: ОСББ можуть приймати членські та цільові внески без застосування РРО. При цьому достатньо, щоб члени ОСББ уносили кошти до каси та при цьому оформлювались прибуткові касові ордери з дотриманням вимог Положення № 637*.

* Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637.

Аргумент такий: застосовувати РРО потрібно при здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі. Це стосується і ОСББ. Однак інші касові операції, не пов’язані з проведенням розрахунків при продажу товарів (наданні послуг) у розумінні Закону про РРО, можна проводити без РРО.

Усе правильно, адже внесення членських внесків не є розрахунковою операцією в розумінні ст. 2 Закону про РРО.

Головний висновок: за операціями, які не є розрахунковими в розумінні Закону про РРО, можна не застосовувати РРО. Цю позицію можна використати на свій захист, у тому числі й для операцій оренди. Нагадаємо, що операцію надання майна в оренду не можна вважати послугою, з точки зору ЦКУ. Однак фіскали (на нашу думку, неправомірно) прирівнюють оренду до надання послуг і в листі ДФСУ від 10.07.15 р. № 14505/6/99-99-22-07-03-15 зазначають, що при отриманні орендної плати потрібно застосовувати РРО («БТ», 2015, № 38, с. 10). Ми ж схильні вважати, що оренда не є послугою, а тому не підпадає під визначення розрахункової операції, отже, розрахунки ведуться без РРО.

Теги РРО
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити