(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 48
  • № 47
  • № 45
  • № 44
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 46

Членські внески до ОСББ: можна без РРО

Лист ДФСУ від 27.10.15 р. № 22787/6/99-99-22-07-03-15

Питання застосування РРО не втрачають актуальності.

У листі, який зараз аналізуємо, податківці дійшли правильного висновку: ОСББ можуть приймати членські та цільові внески без застосування РРО. При цьому достатньо, щоб члени ОСББ уносили кошти до каси та при цьому оформлювались прибуткові касові ордери з дотриманням вимог Положення № 637*.

* Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637.

Аргумент такий: застосовувати РРО потрібно при здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі. Це стосується і ОСББ. Однак інші касові операції, не пов’язані з проведенням розрахунків при продажу товарів (наданні послуг) у розумінні Закону про РРО, можна проводити без РРО.

Усе правильно, адже внесення членських внесків не є розрахунковою операцією в розумінні ст. 2 Закону про РРО.

Головний висновок: за операціями, які не є розрахунковими в розумінні Закону про РРО, можна не застосовувати РРО. Цю позицію можна використати на свій захист, у тому числі й для операцій оренди. Нагадаємо, що операцію надання майна в оренду не можна вважати послугою, з точки зору ЦКУ. Однак фіскали (на нашу думку, неправомірно) прирівнюють оренду до надання послуг і в листі ДФСУ від 10.07.15 р. № 14505/6/99-99-22-07-03-15 зазначають, що при отриманні орендної плати потрібно застосовувати РРО («БТ», 2015, № 38, с. 10). Ми ж схильні вважати, що оренда не є послугою, а тому не підпадає під визначення розрахункової операції, отже, розрахунки ведуться без РРО.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
РРО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті