(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 46

ЮРЄПи-орендодавці та земподаток: податківці сказали «так, ні, мабуть»

Листи ДФСУ від 29.09.15 р. № 20635/6/99-99-15-03-01-15 і від 30.09.15 р. № 20744/6/99- 99-15-03-01-15

Ось уже не перший рік триває війна єдиноподатників, які надають в оренду нерухомість, з контролерами. Згідно з  п.п. 4 п. 297.1 ПКУ платники ЄП звільняються від нарахування та сплати земельного податку, а також подання «земельної» податкової звітності, якщо земділянки використовуються в господарській діяльності. Однак фіскали відмовляються визнавати надання в оренду використанням у господарській діяльності.

У категорії 112.01 ЗІР ДФСУ податківці розмістили консультації з питання сплати земподатку єдиноподатниками-орендодавцями. При цьому якщо ППЄПам вони ще надають шанс не сплачувати земподаток (якщо на фізособу оформлено право власності), то ЮРЄПам зовсім відмовляли у звільненні.

Правду кажучи, у листах, що коментуються, податківці не надали прямого дозволу ЮРЄПам-орендодавцям не сплачувати земельний податок. Однак вони вже не посилаються на свій «головний козир» у колишніх роз’ясненнях — ст. 796 ЦКУ, згідно з якою орендарю разом з правом оренди приміщення передається право користування земельною ділянкою. А оскільки земділянкою користується орендар, отже, орендодавець не використовує її у своїй госпдіяльності.

Навпаки, тепер контролери процитували ст. 3 ГКУ, згідно з якою до господарської діяльності належить і надання послуг. І під кінець зробили очевидний висновок: юрособи-єдиноподатники не є платниками земельного податку за земельну ділянку під нежитловим приміщенням (його частиною) за умови, що така земельна ділянка використовується виключно для провадження господарської діяльності.

Ми залишаємося оптимістами і схильні «бачити склянку наполовину повною». Тому сподіваємося, що податківці дозволять ЮРЄПам- орендодавцям не сплачувати земельний податок і скасують фіскальні консультації в ЗІР ДФСУ.

земельний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті