(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 47

Податкові консультації: 1 вересня — переломний момент

Лист ДФСУ від 06.11.15 р. № 23771/6/99-99-10-03-02-15

З 01.09.15 р. діє Закон України від 17.07.15 р. № 655-VIII, який, серед іншого, підкоригував порядок надання податкових консультацій. Так, від цього часу місцеві (районні) податкові органи можуть надавати податкові консультації тільки в усній формі. А ось обласні, міжрегіональні територіальні органи, контролюючі органи в АР Крим, містах Києві, Севастополі та сама ДФСУ — можуть консультувати в письмовій та електронній формах. При цьому такі «матеріальні» (письмові та електронні) консультації повинні розміщувати на сайті контролюючого органу, що видав їх, протягом 10 календарних днів.

У зв’язку з такими змінами виникають деякі запитання. На них ДФСУ спробувала відповісти в листі, що коментувався.

Чи анулюють письмові консультації, видані районними контролюючими органами до 01.09.15 р.?

Ні. Податкова консультація, видана платнику податків контролюючим органом, діє і може бути використана до того часу, поки не зміняться роз’яснені норми законодавства або сама консультація не буде змінена або скасована.

При цьому можна користуватися нормою з  п. 53.1 ПКУ: платника податків не можуть притягнути до відповідальності, якщо він діяв згідно з наданою йому консультацією, навіть якщо її згодом скасують.

Важливий момент! Правило п. 53.1 ПКУ поширюється тільки на письмові та електронні консультації.

Якщо після 01.09.15 р. письмову консультацію районного податкового органу скасує суд і згідно п. 53.3 ПКУ згодом податківці нададуть нову консультацію, від місцевих податківців можна буде отримати тільки усну консультацію. А отже, така нова усна консультація вже не надасть «імунітету».

податкова консультація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті