(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 48

ДФСУ роз’яснює

Номер та тема листа

Позиція ДФСУ / наш коментар

ПДВ

Лист ДФСУ від 16.11.15 р. № 24354/6/99-99-19-03-02-15

«Щодо податкових наслідків з ПДВ при визнанні суми втрат від зменшення корисності активів, що амортизуються та які розташовані на території ВЕЗ «Крим» або на території АТО»

Зменшення корисності активу (зменшення балансової вартості активу), що амортизується, не підпадає під визначення операції з постачання товарів/послуг, а тому зазначена операція не є об’єктом оподаткування ПДВ

Очевидно, фіскали погодяться і з тим, що зменшення вартості активів, розташованих у зоні проведення АТО та на території ВЕЗ Крим, не можна розглядати як негосподарське використання частини такого активу.

Отже, нараховувати ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ на такі операції не потрібно

Лист ДФСУ від 06.11.15 р. № 23807/6/99-99-19-03-02-15

«Щодо порядку реєстрації особи як платника податку на додану вартість»

Обов’язок щодо нарахування та сплати податкових зобов’язань з ПДВ в особи, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ виникає, починаючи з дати такої реєстрації.

При цьому у разі якщо така особа не подала/несвоєчасно подала реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ до контролюючого органу, обов’язок щодо нарахування та сплати податкових зобов’язань з ПДВ виникає з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подання заяви, тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто загального обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн грн. за останні 12 календарних місяців

Лист ДФСУ від 03.11.15 р. № 23370/6/99-99-19-03-02-15

«Щодо порядку відображення резидентом — платником податку у податковій декларації з податку на додану вартість операції з постачання консультаційних послуг нерезиденту»

Якщо замовником консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у тому числі адвокатських), бухгалтерських, аудиторських та інших вказаних у  п.п. «в» п. 186.3 ПКУ послуг є нерезидент України, який не має постійного представництва в Україні, місце постачання таких послуг знаходиться поза межами митної території України. Відповідно операція з надання таких послуг не є об’єктом оподаткування ПДВ.

При цьому обсяг таких послуг відображатиметься у рядку 4 розділу I податкової декларації з ПДВ за той звітний (податковий) період, у якому відбулася будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від нерезидента на банківський рахунок резидента — платника податку як оплата за послуги або дата оформлення документа, що засвідчує факт надання нерезиденту послуг резидентом — платником податку

ПДФО

Лист ДФСУ від 10.11.15 р. № 23958/6/99-99-17-02-01-15

«Щодо отримання інформації про смерть фізичної особи»

Чинним законодавством України не передбачено ведення державним органом єдиного реєстру про померлих фізичних осіб та публічного оприлюднення такої інформації з метою використання її, зокрема, юридичними особами, які знаходились в трудових або цивільно-правових відносинах з такою особою.

Якщо податковий агент у період, коли померла фізична особа — орендодавець, відобразив дані суми в податковому розрахунку за формою № 1ДФ, то контролюючим органом надсилається повідомлення, що податковий номер фізичної особи закрито у зв’язку з повідомленням про смерть від відділів РАЦС.

Проте штрафні санкції, передбачені п. 119.2 ПКУ, в цьому випадку до податкового агента застосовуватись не будуть

Лист ДФСУ від 05.11.15 р. № 23714/6/99-99-17-03-03-15

«Щодо визначення відповідальної особи, яка зобов’язана сплатити податок на доходи фізичних осіб, єдиний внесок та військовий збір з суми середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, нарахований за рішенням суду»

Роботодавець має виконати функції податкового агента щодо нарахування, утримання та сплати ПДФО та військового збору з доходу у вигляді середньої заробітної плати, нарахованої на підставі рішення суду за час затримки розрахунку при звільненні.

Пунктом 5 розд. I Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затвердженого постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170, встановлено, що відшкодування, нараховані працівникам за час затримки розрахунку при звільненні, не є базою нарахування ЄСВ

Простіше кажучи: середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні обкладається ПДФО та ВЗ, але не обкладається ЄСВ

Підприємці на ЗС

Лист ДФСУ від 28.10.15 р. № 1061/Г/99-99-17-02-02-14

«Щодо віднесення до витрат господарської діяльності фізичної особи — підприємця відсотків банку за користування кредитними коштами»

Суми коштів, сплачені платником податку на користь банку за надані послуги з розрахунково-касового обслуговування, пов’язані з веденням господарської діяльності (відкриття, закриття, переоформлення рахунків, відкритих безпосередньо на фізичну особу — підприємця, надання виписок з рахунків тощо), включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування.

При цьому для фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування п. 177.4 ПКУ не передбачено включення до складу витрат суму сплачених відсотків, які нараховані платнику податків за користування кредитними коштами, незалежно від того, що кредит отримувався для здійснення підприємницької діяльності

Підприємці на ЄП

Лист ДФСУ від 29.10.15 р. № 10121/Д/99-99-17-02-02-14

«Щодо ведення книги обліку доходів платниками єдиного податку другої групи»

Платник ЄП, який здійснює господарську діяльність за декількома адресами, веде одну Книгу обліку доходів(1) (КОД), в якій щоденно (за підсумком робочого дня) відображає суми отриманих доходів у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній та нематеріальній формі від усіх місць здійснення господарської діяльності.

На підставі даних КОД платники ЄП груп 1 та 2 подають до контролюючого органу податкову декларацію платника ЄП у строк, установлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ПКУ ( п. 296.2 ПКУ)

Первинні документи

Лист ДФСУ від 02.11.15 р. № 23178/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо податкового обліку витрат на придбання паливно-мастильних матеріалів»

Оскільки законодавством України не визначено форму бланка подорожнього листа легкового автомобіля, то платник податку може використовувати зручну для обліку (виготовлену самостійно) форму первинного документа, затверджену наказом про облікову політику підприємства, за умови наявності всіх ознак первинного документа, відомостей у ньому про господарську операцію та підтвердження її здійснення

Лист ДФСУ від 05.11.15 р. № 23594/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо оформлення видаткових накладних в електронній формі»

Відповідно до п.п. 2.1 п. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.05.95 р. № 88, первинними документами вважаються документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

Порядок зберігання первинних документів та облікових регістрів установлений п. 6 Положення № 88

Оскільки прямої відповіді податківці не надали, висновок зробимо самі: витратні накладні можна оформляти в електронному вигляді, як і будь-який інший первинний документ. При цьому сучасне програмне забезпечення дозволяє за необхідності роздруковувати електронну первинку

(1) Про те, що робити при втраті КОД(В), ви можете довідатися з «БТ», 2015, № 47, с. 44.

податки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті