(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2015/№ 43

Постачання комп’ютерної програми: що там з ПДВ?

Лист ДФСУ від 06.10.15 р. № 21155/6/99-99-19-03-02-15

Нещодавно ДФСУ у своєму листі від 07.09.15 р. № 19054/6/99-99-19-03-02-15 («БТ», 2015, № 40, с. 9) роз’яснила, що у межах п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ звільняються від ПДВ операції з техпідтримки ПЗ з оновленням.

У листі, що коментується, податківці знову говорять про обкладення ПДВ постачання комп’ютерних програм (КП), і знову-таки є «у ділі» п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ. Причому в назві листа зазначена суть питання: КП поставляється шляхом продажу сім-картки з нанесеним на неї реєстраційним номером для подальшого скачування КП з веб-сайта. Незвичний спосіб, але цілком звичні ПДВ-правила.

Податківці згадали про УПК № 536*, в якій свого часу Міндоходів відповіло на багато запитань щодо застосування «програмної» ПДВ-пільги («БТ», 2013, № 43, с. 61).

* Узагальнююча податкова консультація щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції, затверджена наказом Міндоходів України від 07.10.13 р. № 536.

По-перше, постачання КП з наданням ліцензії на право її використання, яка є переліком умов щодо обмеженого використання такої КП за її функціональним призначенням та одночасно є складовою частиною постачання самої КП, однозначно звільняється від ПДВ, причому на усіх етапах постачання (від розробника до споживача).

По-друге, якщо послуги з техпідтримки (установка, налаштування, тестування, виявлення і усунення недоліків) надає виробник КП і вартість таких послуг входить до вартості постачання КП, то техпідтримка звільняється від ПДВ. Однак якщо ж техпідтримка не входить до вартості КП та її проводить не виробник, то такі послуги обкладаються ПДВ за ставкою 20 %.

комп’ютерна програма, постачання, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті