(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2015/№ 43

ДФСУ роз’яснює

Номер і тема листа

Позиція ДФСУ / наш коментар

Податок на прибуток

Лист ДФСУ від 25.09.15 р. № 8959/С/99-99-10-03-02-14

«Щодо проведення перевірок контролюючими органами у частині дотримання вимог нормативних документів, у тому числі законів, постанов, наказів, які на момент проведення перевірки втратили чинність»

Контролюючі органи при проведенні перевірок платників податків перевіряють податкову звітність, первинні документи щодо дотримання вимог законодавства, яке діяло у відповідний період

Тут фіскали зауважили таке: навіть якщо на момент перевірки деякі норми законодавства вже не діють, але діяли в період, за який проводиться перевірка, платника податків перевіряють на предмет виконання цих норм. Однак пам’ятайте, що податківців цікавить період 1095 днів (тобто 3 останні роки), оскільки тільки за цей період вони можуть самостійно донарахувати податкові зобов’язання та застосувати штрафи за їх несплату (за деяким винятком, ст. 102 ПКУ)

Лист ДФСУ від 08.10.15 р. № 21365/6/99-99-19-02-02-15

«Щодо оподаткування неприбуткових організацій та установ, зокрема сплати податку на прибуток з оренди приміщення»

Громадська неприбуткова організація має право вести підприємницьку діяльність та отримувати від неї дохід. Проте такий дохід має бути спрямований виключно на реалізацію її статутної діяльності у межах Закону № 4572 (1). Лише за цієї умови сума коштів, отримана громадською неприбутковою організацією від надання в оренду приміщень, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток

ПДФО

Лист ДФСУ від 05.10.15 р. № 9299/C/99-99-17-03-03-14

«Щодо оподаткування нерухомого майна при передачі права власності на частину житла в рахунок аліментів»

Операція за договором про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (частину житла) вважається продажем ( п. 172.8 ПКУ). Якщо таке майно перебувало у власності понад три роки (не стосується успадкованої нерухомості) і це єдиний продаж протягом звітного податкового року нерухомого майна, зазначеного у  п. 172.1 ПКУ, дохід від такого продажу не обкладається ПДФО

Рентна плата

Лист ДФСУ від 12.10.15 р. № 37619/7/99-99-15-04-01-17

«Про подання Податкової декларації з рентної плати»

За новою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 17.08.15 р. № 719 («БТ», 2015, № 40, с. 5), податкова декларація з рентної плати буде подаватися за IV квартал 2015 року та наступні податкові періоди.

За III квартал 2015 року платники ренти залежно від об’єкта оподаткування звітують за старими формами, затвердженими наказами ДПАУ та Мінфіну.

При цьому платники ренти за транзит нафти та газу, а також «радіочастотної» ренти вказують у рядку 1 «Податковий період» цифру «9», що буде означати подання розрахунків за III квартал 2015 року.

У разі необхідності платник податків може подати разом з податковою декларацією доповнення у паперовому вигляді, складені у довільній формі ( п. 46.4 ПКУ)

ФОП і ПДВ

Лист ДФСУ від 08.09.15 р. № 8523/В/99-99-17-02-02-14

«Щодо права на податковий кредит при купівлі об’єкта основних засобів фізичною особою — підприємцем»

Не передбачено законодавчих підстав вважати майно, що перебуває у приватній власності фізичної особи, основними засобами (ОЗ) підприємця.

Якщо фізичні особи — підприємці не ведуть бухгалтерський облік та не можуть обліковувати ОЗ на балансі, визначати їх первісну та залишкову вартість, а також частку їх використання саме у господарській діяльності, такі платники не можуть включати до складу витрат та податкового кредиту (ПК) з ПДВ суми, сплачені у зв’язку з придбанням (спорудженням) та утриманням ОЗ

Податківці стоять на своєму: ФОП не мають права на ПК з ПДВ при купівлі (спорудженні) ОЗ. Аргументи все ті ж: по-перше, право власності оформляється на звичайну фізособу (а не ФОП), а по-друге, підприємці не ведуть бухоблік (також див. консультацію з категорії 101.16 ДФСУ і лист Міндоходів України від 24.06.14 р. № 4130/Д/99-99-17-02-02-15 // «БТ», 2014, № 37, с. 9)

(1) Закон України «Про громадські об’єднання» від 22.03.12 р. № 4572-VI.

 

ДФСУ, роз’яснення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті