Товари до зони АТО та з неї: за неправильне перевезення штрафуватимуть

В обраному У обране
Друк
Верховна Рада України, Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2015/№ 36
Закон України від 17.07.15 р. № 649-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції»

Законодавці запровадили відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції (далі — АТО). Цікаво, що сам порядок ще не встановлений. Його доручили затвердити Кабміну «з подання» Служби безпеки України до дня набуття чинності Законом, що коментується (ст. 141 Закону № 638-IV* і п. 2 Прикінцевих положень Закону, що коментується). Однак держчиновники, як завжди, у відведені строки не впоралися. Виходить, що на сьогодні штрафи є, а порушення немає. Тому фактично штрафи запрацюють з дня набуття чинності відповідним порядком переміщення товарів до/із зони АТО.

* Закон України «Про боротьбу з тероризмом» від 20.03.03 р. № 638-IV.

Що ж це за штрафи? Отже, осіб, які переміщують товари з порушенням порядку, оштрафують від 10 до 100 нмдг (від 170 до 1700 грн.) з конфіскацією таких товарів. А за повторне за рік порушення — від 100 до 200 нмдг (від 1700 до 3400 грн.) з конфіскацією товарів (ст. 2043 КпАП).

Складають протоколи щодо таких порушень органи державної податкової служби (сьогодні — ДФС), а справи розглядають районні, районні в місті, міські або міськрайонні суди (ст. 221 і ст. 255 ПКУ).

Закон діє з 23.08.15 р. Але ще раз зауважимо, що фактично штрафуватимуть після затвердження порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити