Покращуємо орендовані об’єкти: податківці розповіли, куди віднести витрати

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2015/№ 38
Лист ДФСУ від 04.08.15 р. № 16335/6/99-99-19-02-02-15

Тема оренди на сьогодні є однією з найпопулярніших. А в її межах бухгалтера орендаря цікавлять правила обліку ремонту орендованого майна. На сторінках нашої газети ви неодноразово читали матеріали, присвячені цьому питанню: про правила обліку ремонту/поліпшення — у «БТ», 2015, № 17, с. 11, про відображення податкових різниць «високодохідними» платниками податків — у «БТ», 2015, № 34 — 35, с. 4 (коментар до листа ДФСУ від 16.07.15 р. № 14862/6/99-99-19-02-02-15).

Тепер же в листі, що коментується, податківці дійшли такого висновку: вартість поліпшення основних засобів (ОЗ) для цілей розрахунку податкової амортизації формує новий об’єкт групи 9 «Інші основні засоби» з мінімальним допустимим строком експлуатації 12 років ( п.п. 138.3.3 ПКУ).

Ми пропонували інший варіант: відносити «ремонтний» об’єкт ОЗ до тієї групи, до якої належить сам покращуваний об’єкт ОЗ, і встановлювати мінімальний допустимий термін експлуатації, що відповідає його групі.

При цьому пам’ятайте, що «високодохідники» (для яких, власне, і потрібні правила розрахунку податкової амортизації) у цьому випадку не можуть використати виробничий метод амортизації, а отже, залишається тільки прямолінійний. Таким чином, амортизація розтягнеться на 12 років, що може перевищувати строк самої оренди. Що ж робити з недоамортизованою частиною вартості «ремонтного» об’єкта після закінчення строку оренди? У консультації з категорії 102.06.12 ЗІР ДФСУ рекомендує: при визначенні фінрезультату до оподаткування недоамортизована частина ремонту орендованого ОЗ після закінчення договору оперативної оренди обліковується у витратах. При цьому орендар збільшує фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат, визначеної за бухобліковими правилами, і зменшує фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення, визначену з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд