(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 39
  • № 37
  • № 36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/33
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2015/№ 38

Продаж пива ФОП — платниками ЄП без РРО: офіційна позиція фіскалів

Лист ДФСУ від 08.09.15 р. № 19201/6/99-95-42-01-16-01

У листі, що коментується, податківці зазначили, що з 01.07.15 р. діяльність з роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню, отже, ФОП — платники ЄП, зокрема груп 1 та 2, які здійснюють торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати:

зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів

або КОРО та РК у випадках, передбачених чинним законодавством.

Тобто податківці говорять про те, що платники ЄП груп 1 і 2 при торгівлі пивом можуть замість РРО використовувати КОРО та РК. При цьому вони прямо не вказують, у яких випадках це дозволяється.

На наш погляд, тут мова йде про звільнення від застосовування РРО, передбачене ст. 10 Закону про РРО. Нагадаємо: згідно з цією нормою та п. 1 Переліку № 1336** ФОП — платники ЄП (усіх груп), які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, можуть проводити розрахунки без застосування РРО з використанням РК та КОРО.

** Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджений постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336.

Звертаємо увагу! Як зазначають фіскали у листі від 26.08.15 р. № 8141/К/99-99-22-07-03-14 та категорії 109.03 ЗІР ДФСУ (див. «БТ», 2015, № 37, с. 44), таке звільнення діє і зараз, хоча раніше вони були категорично проти (див. «БТ», 2015, № 24, с. 47).

Таким чином, якщо ФОП — платник ЄП має алкогольну ліцензію, торгує пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, то розрахунки він може проводити з використанням КОРО та РК.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
пиво, ФОП, єдиноподатник, РРО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті