Продаж пива ФОП — платниками ЄП без РРО: офіційна позиція фіскалів

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2015/№ 38
Лист ДФСУ від 08.09.15 р. № 19201/6/99-95-42-01-16-01

У листі, що коментується, податківці зазначили, що з 01.07.15 р. діяльність з роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню, отже, ФОП — платники ЄП, зокрема груп 1 та 2, які здійснюють торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати:

зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів

або КОРО та РК у випадках, передбачених чинним законодавством.

Тобто податківці говорять про те, що платники ЄП груп 1 і 2 при торгівлі пивом можуть замість РРО використовувати КОРО та РК. При цьому вони прямо не вказують, у яких випадках це дозволяється.

На наш погляд, тут мова йде про звільнення від застосовування РРО, передбачене ст. 10 Закону про РРО. Нагадаємо: згідно з цією нормою та п. 1 Переліку № 1336** ФОП — платники ЄП (усіх груп), які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, можуть проводити розрахунки без застосування РРО з використанням РК та КОРО.

** Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджений постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336.

Звертаємо увагу! Як зазначають фіскали у листі від 26.08.15 р. № 8141/К/99-99-22-07-03-14 та категорії 109.03 ЗІР ДФСУ (див. «БТ», 2015, № 37, с. 44), таке звільнення діє і зараз, хоча раніше вони були категорично проти (див. «БТ», 2015, № 24, с. 47).

Таким чином, якщо ФОП — платник ЄП має алкогольну ліцензію, торгує пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, то розрахунки він може проводити з використанням КОРО та РК.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд