Експорт сільгосппродукції: правила заповнення ПДВ-декларації

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 14
Лист ДФСУ від 24.03.16 р. № 9983/7/99-99-19-03-02-17

У листі, що коментується, податківці роз’яснили правила відображення в ПДВ-деклараціях операцій з експорту сільгосппродукції.

Такі операції обкладають ПДВ за нульовою ставкою. Сільгосппідприємства експорт власновироблених сільгосптоварів відображають у спецрежимній ПДВ-декларації (з кодами 0121 — 0123) за умови підтвердження вивезення товарів за межі митної території України (експорту) належним чином оформленою митною декларацією. Для цього призначений ряд. 2 «Операції з вивезення товарів за межі митної території України». Також таку експортну операцію слід розшифрувати в ряд. 2 таблиць 1 — 3 додатка ДС10 до спецрежимної декларації.

При цьому суми ПДВ, що були сплачені постачальникам під час придбання товарів/послуг, які брали участь у виробництві експортованої сільгосппродукції та включені до складу податкового кредиту, за рішенням платника можуть бути перенесені із спецрежимної ПДВ-декларації (код «0121») до загальної декларації (код «0110») шляхом відображення у ряд. 14 спецрежимної декларації зі знаком «-» та в ряд. 14 загальної декларації (код «0110») зі знаком «+».

Заповнювати цей рядок аграрне підприємство буде на підставі бухгалтерської довідки. У цій довідці сільгосппідприємство має вказати перелік податкових накладних, митних декларацій чи інших документів, що стосуються товарів/послуг, за рахунок яких сформовано податковий кредит за сільгосппродукцією, що була експортована.

Суми ПДВ, перенесені до ряд. 14 загальної ПДВ-декларації, можуть брати участь в обрахунку суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню, у загальному порядку (див. «БТ», 2016, № 9, с. 11 та № 12, с. 19).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити