(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 13
  • № 12
  • № 10-11
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2016/№ 14

Дивіденди при зміні системи оподаткування: яку ставку ПДФО вибрати?

Лист ДФСУ від 14.03.16 р. № 5462/6/99-99-17-03-03-15

Здавалося б, звичайна ситуація: підприємство виплачує дивіденди засновникам за підсумками минулого року (минулих років). Але й тут можуть виникнути запитання щодо оподаткування таких виплат. Особливо у разі, коли підприємство «мігрувало» із загальної системи оподаткування на спрощену. А ми з вами знаємо*, що прибутківці та єдиноподатники обкладають ПДФО дивіденди, які виплачуються фізичним особам, за різними ставками:

* Детальний матеріал про оподаткування дивідендів ви можете прочитати в «БТ», 2016, № 8, с. 24.

• прибутківці — за ставкою 5 % ( п.п. 167.5.2 ПКУ);

• єдиноподатники — за загальною ставкою 18 % ( п.п. 167.5.1 ПКУ).

Отже, ситуація: єдиноподатник, який у 2015 році був платником податку на прибуток, у 2016 році нараховує і виплачує дивіденди засновникам — фізичним особам за підсумками роботи за минулий рік. За якою ставкою обкладати таку виплату ПДФО?

Як не дивно, але головний орієнтир — статус підприємства на момент нарахування (!) дивідендів. А на якій системі зароблено кошти, які тепер дістаються засновникам, не має значення. В описаній ситуації підприємство на момент нарахування — єдиноподатник, тому зобов’язане обкладати дивіденди за ставкою 18 %. У зворотній ситуації «новоспечений» прибутківець обкладав би дивіденди за ставкою 5 %, попри те, що прибуток було зароблено єдиноподатником.

Так, у листі, що коментується, податківці зазначили: дивіденди, нараховані за 2015 рік, але виплачені після 1 січня 2016 року, обкладаються ПДФО за ставками 5 % або 18 %, залежно від того, чи є податковий агент платником податку на прибуток.

Про те, що орієнтуватися потрібно саме на момент нарахування дивідендів, ДФСУ також прямо зазначила у листі від 05.01.16 р. № 113/6/99-99-17-03-03-15.

дивіденди, ПДФО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті