(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 13
  • № 12
  • № 10-11
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2016/№ 14

Робочий час неповний, а ПСП застосовуємо повну

Лист ДФСУ від 18.03.16 р. № 5930/6/99-99-17-03-03-15

Оплата праці працівника, зайнятого на умовах неповного робочого часу (НРЧ), здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку ( ч. 2 ст. 56 КЗпП). Але при цьому його зарплату обкладають ПДФО в загальному порядку. Відповідно, встановлення працівникові НРЧ жодним чином не вплине на порядок застосування ПСП.

У загальному випадку працівник має право на застосування ПСП, якщо його зарплата, нарахована за місяць, не перевищує граничного розміру доходу, встановленого в  п.п. 169.4.1 ПКУ (у 2016 році — 1930 грн.). ПСП до його доходу застосовується в повному обсязі (звичайна ПСП — 689 грн.) незалежно від установленого режиму робочого часу.

З правилами застосування ПСП у 2016 році ви могли ознайомитися у «БТ», 2016,  6, с. 35. А зараз покажемо все на прикладі.

Приклад. Працівника прийнято на роботу на умовах неповного робочого тижня з графіком роботи 2 дні на тиждень з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу. Він подав заяву про застосування звичайної ПСП ( п.п. 169.1.1 ПКУ). Оклад згідно зі штатним розписом становить 3000 грн. На підприємстві встановлено п’ятиденний робочий тиждень. У березні працівник відпрацював 9 днів (усього 22 робочі дні за графіком роботи підприємства).

За умовою прикладу, за березень 2016 року працівнику має бути нараховано зарплату у розмірі: 3000,00 : 22 х 9 = 1227,27 (грн.).

Оскільки зарплата, нарахована працівнику за березень 2016 року (1227,27 грн.), не перевищує граничного розміру доходу, що надає право на застосування ПСП (1930 грн.), то застосовуватиметься звичайна ПСП у розмірі 689,00 грн.

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету, становить 96,89 грн. ((1227,27 - 689,00) х 18 %), а сума військового збору — 18,41 грн. (1227,27 х 1,5 %).

неповний робочий час, ПСП додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті