Податкові різниці при нарахуванні штрафів, пені і неустойки не виникають

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 15

У листі, що коментується, податківці в черговий раз нагадали: починаючи з 01.01.15 р. об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до правил бухобліку, на податкові різниці, вказані в розд. ІІІ ПКУ.

У цьому розділі ПКУ не передбачено коригування фінансового результату на суму різниць між нарахованими та отриманими штрафами, пенею та неустойками. Також не передбачено і коригувань на суми, які вираховуються з доходу (надані знижки, вартість повернутих товарів та суми непрямих податків і зборів).

Тобто такі суми відображаються згідно з правилами бухобліку при формуванні фінансового результату і жодних коригувань при складанні звітності не викликають. Отже, якщо у вас за результатами року виявиться, що ви сплатили штрафів більше, ніж нарахували, то у вас будуть витрати, якщо ж навпаки — доходи.

Дехто і досі не може повірити в своє щастя, оскільки не може уявити, що податківці після стількох років заборон можуть отак просто дозволити включати до складу витрат суми штрафів, пені і неустойки.

Податківці вперше згадали про те, що такі суми є витратами платника податку, ще в 2015 році (див. «БТ», 2015, № 8, с. 12). Минуло багато часу, а їх позиція так і не змінилася. Тому сподіваємося, що так буде й надалі.

Таким чином, на сьогодні платники податку на прибуток мають повне право включати до витрат суми нарахованих та сплачених господарських санкцій і не коригувати на ці суми фінансовий результат, розрахований за бухобліковими правилами.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд