Паливний акциз: Мінфін узаконив форми документів Наказ Мінфіну України від 25.02.16 р. № 218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної…»
Інформація про транспортні засоби: доступ відкритий Кабмін затвердив Порядок надання фізичним та юридичним особам інформації з Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ стосовно зареєстрованих транспортних засобів.
Нові Ліцензійні умови будівництва Затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорій складності. Відповідно до цих умов, щоб отримати ліцензію на будівництво таких об’єктів, вам необхідно подати до органу ліцензування відповідну заяву.
Постачання товарів після переробки: чи зазначати УКТ ЗЕД у податковій накладній Віднедавна статус коду УКТ ЗЕД у податкових накладних значно виріс. А все тому, що навіть найменша помилка в ньому може позбавити покупця права на податковий кредит. Для порівняння, огріхи, допущені в інших реквізитах ПН (якщо вони не заважають ідентифікувати здійснену операцію), тепер не перешкода. З кодом УКТ ЗЕД такий фокус не пройде. Тому зайвий раз задумаєшся, а чи правильно заповнено цю графу. Особливо коли йдеться про імпортний товар, що піддається переробці. Сьогодні ми це з’ясуємо.
«Хто в домі хазяїн?»: особливості роботи ОСББ Останнім часом поняття ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) все частіше можна почути від простих громадян і побачити у стрічках новин. Дійсно, така форма управління будинком набуває популярності. Тим більше, до її вибору підштовхує законодавець. Ми не залишилися осторонь. У першій частині нашої статті приділимо увагу створенню ОСББ — для тих з наших читачів, хто збирається взяти участь у «народженні» нового об’єднання. А далі роз’яснимо особливості бухобліку та оподаткування ОСББ.
Податкова накладна: зразки заповнення на всі випадки життя Існує таке розмаїття видів податкових накладних (ПН), що просто приголомшує. Більше того, для кожного з них прописано свій порядок заповнення, причому ще й постійно змінний. Описувати всіх їх по черзі можна як завгодно довго. Але як то кажуть: «краще один раз побачити». Тому сьогодні у Шпаргалці бухгалтера ми наведемо для вас зразки заповнення податкових накладних, що допоможуть вам у будь-якій життєвій ситуації.
Лікарняні та декретні: тепер і підприємцям Новорічні зміни, унесені до Закону про ЄСВ, несподівано зробили всіх підприємців застрахованими за всіма чотирма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування. А це дає їм право, зокрема, на отримання допомоги із Фонду соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (ФСС). Як підприємцю отримати лікарняні та декретні? В якому розмірі вони будуть виплачені? Відповіді на ці запитання — в нашій статті.
Витрати на придбання КОРО У підприємства закінчилася Книга обліку розрахункових операції (КОРО), яка зареєстрована на касовий апарат. На заміну цієї книги було придбано іншу. Як відобразити в обліку витрати на її придбання та передачу у використання?
Як підтвердити статус платника єдиного податку групи 4 Сільськогосподарське підприємство на початку 2016 року подало необхідний пакет документів для реєстрації платником єдиного податку групи 4. Як підприємству підтвердити факт того, що воно дійсно було зареєстровано платником єдиного податку?
Трансфертний звіт Подання Звіту про контрольовані операції вже не за горами. Звітують суб’єкти господарювання про трансфертні ціни не перший рік. Проте цього року Звіт подаватиметься за новою формою та за новими правилами, що викликає чимало запитань. Усі ці нововведення ми сьогодні й «розкладемо по поличках».