(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/19
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2015/№ 8

Єдиний податок — 2015: торішнім «перевищенцям» подарували прощення

Лист ДФСУ від 21.01.15 р. № 1573/7/99-99-17-02-02-17

Закон про податкову реформу № 71-VIII не оминув і єдиноподатників. Про те, які новації для спрощенців приніс 2015 рік, ви читали у «БТ», 2015, № 1 — 2, с. 39 і 43; № 4, с. 20. Зокрема, збільшився граничний обсяг доходу для перебування в кожній групі ЄП (крім колишніх груп 5 і 6).

Водночас продовжують діяти колишні заходи покарання для «перевищенців». У ППЄПів дохід, отриманий унаслідок порушення умов пп. 1, 2 або 3 п. 291.4 ПКУ, оподатковується за ставкою 15 % (п. 1 п. 293.4 ПКУ), а також порушник повинен перейти до старшої групи або на загальну систему оподаткування (ЗС) з 1-го числа місяця, наступного за кварталом порушення (пп. 1, 2 і 3 п.п. 298.2.3, пп. 1, 2 і 3
п. 293.8 ПКУ
).

Увага: перехідний момент для ППЄПів, які у 2014 році працювали у групах 1, 2, 3 та за підсумками року перевищили торішні (що діяли до 01.01.15 р.) допустимі для кожної групи обсяги доходів.

Таких порушників покарають лише ставкою у 15 % до суми перевищення обсягу доходу. А от переходити до старшої групи ЄП або на ЗС не потрібно. Однак залишитися у своїй групі ЄП вдасться лише в тому випадку, якщо не порушені умови перебування у відповідній групі ЄП у 2015 році. Тобто залишитися у групі 1 вдасться, якщо перевищення не «вилізло» за  300 000 грн., у групі 2 — 1 500 000 грн., у групі 3 — 20 000 000 грн. Якщо ж, наприклад, ППЄП з групи 2 переступив за 1 500 000 грн., то ласкаво просимо до групи 3 (але для такого переходу, вважаємо, потрібно було подати заяву).

А що ж з «перевищенцями»- ЮРЄПами з колишньої групи 4? Про них фіскали забули згадати, сподіваємося, ненавмисне. Вважаємо, що за аналогією з ППЄПами ЮРЄПи можуть залишитися на ЄП, якщо перевищення доходу не вий­шло за межі 20 млн грн., а до суми перевищення має бути застосована «стара» подвійна ставка ЄП (6 % або 10 %).

Єдиний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті