(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 17
 • № 16
 • № 14
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
19/20
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2016/№ 15

ФОПе, отримав допомогу із соцстраху? Відзвітуй!

http://tinyurl.com/yymgbehw
Підприємець отримав лікарняні з Фонду соціального страхування з тимчасової непрацездатності (ФСС). Чи потрібно подавати Звіт до цього Фонду?

Про те, що з 01.01.16 р. всі підприємці, сплачуючи ЄСВ за ставкою 22 %, є особами, застрахованими у тому числі й у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, ми розповідали на с. 33. Та ось заяву-розрахунок у ФСС подано і допомогу по тимчасовій непрацездатності або по вагітності та пологах «на себе» отримано. Чи потрібно звітувати щодо неї перед Фондом? Так, потрібно. Для цього підприємцю необхідно заповнити та подати у ФСС за місцем обліку Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП, наведеною в додатку 1 до Порядку № 4*.

* Порядок формування та подання страхувальниками звітності за коштами загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затверджений постановою правління ФСС від 18.01.11 р. № 4.

Ті з підприємців, хто отримував допомогу з ФСС для найманих працівників, знайомий з цим Звітом. Для новачків у «звітній справі» стисло викладемо особливості його подання та заповнення.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП подаєте щокварталу, не пізніше 20-го числа наступного за звітним періодом місяця, наростаючим підсумком. Тобто за підсумками I кварталу 2016 року цей Звіт необхідно подати не пізніше 20 квітня.

Урахуйте на майбутнє: якщо останній день строку подання звітності припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, останнім днем строку вважається перший після нього робочий день.

Звіт не подаєте, якщо у ФОП:

• немає зобов’язань перед ФСС на початок звітного кварталу і він не отримував / не повертав соцстрахівську допомогу у звітному кварталі;

• є зобов’язання Фонду перед підприємцем-страхувальником на початок року, але протягом звітного кварталу ФОП не отримував / не повертав допомогу Фонду.

Виходить, якщо ані підприємець ФСС, ані Фонд ФОП нічого не винен і не було руху грошей між ФОП і ФСС протягом звітного кварталу, Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП нести до Фонду не потрібно. Але залишимо осторонь ситуацію, коли не потрібно, і поговоримо про те, коли треба.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП можна подати на вибір:

• в електронній формі;

• на паперових носіях.

Причому, якщо ви подаєте Звіт на папері, то можете його або особисто віднести до органу ФСС, або надіслати поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення.

Надсилати Звіт поштою необхідно не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку його подання.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП умовно можна розбити на 3 частини («реквізитна» і 2 таблиці). У першій («реквізитній») — зазначаєте період, за який звітуєте, і реквізити підприємця.

У таблиці I «Розрахунки по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування» підприємці, які отримали допомогу з ФСС у I кварталі 2016 року, проставляють:

• у ряд. 6 — загальну суму допомоги, отриманої від ФСС;

• у ряд. 21 — загальну суму допомоги, зазначену в заявках-розрахунках, поданих до ФСС.

Важливо! Розшифровку даних ряд. 21 таблиці I за видами витрат обов’язково наведіть у таблиці II «Розшифровка витрат за рахунок страхових коштів Фонду».

Також у таблиці I заповніть підсумкові ряд. 9 і 22. Якщо за результатами розрахунків утворилася заборгованість за Фондом, заповніть ряд. 10, якщо за підприємцем — ряд. 23.

Перевірте себе: показник ряд. 21 таблиці I має дорівнювати показнику ряд. 8 таблиці II.

А якщо взяти і не подати Звіт? Така вільність може обернутися для підприємця адмінштрафом у розмірі від 136 до 255 грн., а в разі повторного порушення протягом року — у розмірі від 170 до 340 грн. ( ст. 1655 КпАП).

Тож краще подати і спати спокійно. Тим паче що якщо ви подаватимете Звіт самостійно на папері, фахівці ФСС, що його прийматимуть, допоможуть вам заповнити Звіт правильно.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ФОП, лікарняні, ФСС додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті