Теми статей
Обрати теми

ФОПе, отримав допомогу із соцстраху? Відзвітуй!

Соломіна Марія
Підприємець отримав лікарняні з Фонду соціального страхування з тимчасової непрацездатності (ФСС). Чи потрібно подавати Звіт до цього Фонду?

Про те, що з 01.01.16 р. всі підприємці, сплачуючи ЄСВ за ставкою 22 %, є особами, застрахованими у тому числі й у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, ми розповідали на с. 33. Та ось заяву-розрахунок у ФСС подано і допомогу по тимчасовій непрацездатності або по вагітності та пологах «на себе» отримано. Чи потрібно звітувати щодо неї перед Фондом? Так, потрібно. Для цього підприємцю необхідно заповнити та подати у ФСС за місцем обліку Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП, наведеною в додатку 1 до Порядку № 4*.

* Порядок формування та подання страхувальниками звітності за коштами загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затверджений постановою правління ФСС від 18.01.11 р. № 4.

Ті з підприємців, хто отримував допомогу з ФСС для найманих працівників, знайомий з цим Звітом. Для новачків у «звітній справі» стисло викладемо особливості його подання та заповнення.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП подаєте щокварталу, не пізніше 20-го числа наступного за звітним періодом місяця, наростаючим підсумком. Тобто за підсумками I кварталу 2016 року цей Звіт необхідно подати не пізніше 20 квітня.

Урахуйте на майбутнє: якщо останній день строку подання звітності припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, останнім днем строку вважається перший після нього робочий день.

Звіт не подаєте, якщо у ФОП:

• немає зобов’язань перед ФСС на початок звітного кварталу і він не отримував / не повертав соцстрахівську допомогу у звітному кварталі;

• є зобов’язання Фонду перед підприємцем-страхувальником на початок року, але протягом звітного кварталу ФОП не отримував / не повертав допомогу Фонду.

Виходить, якщо ані підприємець ФСС, ані Фонд ФОП нічого не винен і не було руху грошей між ФОП і ФСС протягом звітного кварталу, Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП нести до Фонду не потрібно. Але залишимо осторонь ситуацію, коли не потрібно, і поговоримо про те, коли треба.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП можна подати на вибір:

• в електронній формі;

• на паперових носіях.

Причому, якщо ви подаєте Звіт на папері, то можете його або особисто віднести до органу ФСС, або надіслати поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення.

Надсилати Звіт поштою необхідно не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку його подання.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП умовно можна розбити на 3 частини («реквізитна» і 2 таблиці). У першій («реквізитній») — зазначаєте період, за який звітуєте, і реквізити підприємця.

У таблиці I «Розрахунки по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування» підприємці, які отримали допомогу з ФСС у I кварталі 2016 року, проставляють:

• у ряд. 6 — загальну суму допомоги, отриманої від ФСС;

• у ряд. 21 — загальну суму допомоги, зазначену в заявках-розрахунках, поданих до ФСС.

Важливо! Розшифровку даних ряд. 21 таблиці I за видами витрат обов’язково наведіть у таблиці II «Розшифровка витрат за рахунок страхових коштів Фонду».

Також у таблиці I заповніть підсумкові ряд. 9 і 22. Якщо за результатами розрахунків утворилася заборгованість за Фондом, заповніть ряд. 10, якщо за підприємцем — ряд. 23.

Перевірте себе: показник ряд. 21 таблиці I має дорівнювати показнику ряд. 8 таблиці II.

А якщо взяти і не подати Звіт? Така вільність може обернутися для підприємця адмінштрафом у розмірі від 136 до 255 грн., а в разі повторного порушення протягом року — у розмірі від 170 до 340 грн. ( ст. 1655 КпАП).

Тож краще подати і спати спокійно. Тим паче що якщо ви подаватимете Звіт самостійно на папері, фахівці ФСС, що його прийматимуть, допоможуть вам заповнити Звіт правильно.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі