(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2016/№ 34-35

Реорганізація платника ПДВ: від’ємне значення «згоряє»

У контролерів запитали: чи можна перенести суму від’ємного значення ПДВ (ВЗ) платника ПДВ, що реорганізується, до ПДВ-звітності його правонаступника?

Що ж, відповідь вийшла невтішною. Річ у тім, що ПКУ вимагає, щоб:

• особа, утворена в результаті реорганізації, пройшла ПДВ-реєстрацію як новий платник ПДВ ( п. 183.17 ПКУ),

• а платник ПДВ, який реорганізується, — процедуру ПДВ-анулювання ( п.п. «б» п. 184.1 ПКУ).

При цьому потрібно врахувати, що:

1. Операції щодо реорганізації юросіб не є об’єктом обкладення ПДВ ( п.п. 196.1.7 ПКУ).

2. На них не поширюються:

• визнання продажу за звичайними цінами товарів/послуг, які фактично використовуються в необ’єктних або пільгових операціях ( п.п. «а» п. 198.5 ПКУ);

• перерахунок сум податкового кредиту (ПК) у зв’язку зі зміною частки використання товарів (послуг) у «подвійних» операціях ( п. 199.6 ПКУ).

Тому при реорганізації платника ПДВ:

• платник ПДВ, що реорганізується, виключається з Реєстру платників ПДВ на дату оформлення передавального акта;

• він не нараховує податкові зобов’язання та не коригує ПК;

сума «перехідного» ОЗ, яка відображається у ПДВ-звітності особи, що реорганізується, до ПДВ-декларації правонаступника не переноситься;

• сума надміру сплачених грошових зобов’язань або невідшкодованих податків і зборів перераховується в розпорядження правонаступників пропорційно їх частці в майні.

Кошти ж, наявні на ПДВ-рахунку особи, що реорганізується, на ПДВ-рахунок його правонаступника не переносяться. Вони спочатку потрапляють на особовий рахунок особи, анульованої як платник ПДВ, після чого:

• або зараховуються в рахунок погашення заборгованості з ПДВ,

• або обліковуються як надміру зараховані кошти і можуть бути повернені на її електронний рахунок згідно з п. 43.4 ПКУ.

ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті