Гроші за оренду «впали» на підприємницький рахунок

В обраному У обране
Друк
За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 107.12
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2016/№ 34-35
Як оподатковуються кошти, отримані від надання в оренду власного майна фізичної особи, у випадку якщо вони надійшли на поточний рахунок, за яким така особа веде розрахунки як платник єдиного податку (ЄП) групи 1 або 2?

Фізична особа — підприємець, яка здійснює діяльність з надання в оренду власної нерухомості, площа якої не перевищує норми, встановлені п.п. 291.5.3 ПКУ, може застосовувати спрощену систему оподаткування і бути платником ЄП групи 2 за умови:

• унесення до реєстру платників ЄП такого виду діяльності, як надання в оренду нерухомого майна;

• надання цих послуг платникам ЄП та населенню.

Водночас такий платник зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування, якщо:

• на поточний рахунок такого платника ЄП надійшли кошти за договором оренди майна, укладеним фізичною особою як орендодавцем;

• при цьому в реєстрі платників ЄП не зазначено такий вид діяльності, як надання в оренду нерухомого майна.

У цьому випадку кошти, одержані від надання в оренду майна, слід обкласти ЄП за ставкою 15 % як дохід, одержаний від здійснення діяльності, не зазначеної в реєстрі платників ЄП, віднесений до групи 2.

Для платників ЄП групи 1 надання послуг з оренди заборонено взагалі.

Відповідно отримані кошти підлягають оподаткуванню у розмірі 15 % як дохід, отриманий від здійснення заборонених видів діяльності.

Крім того, такий платник ЄП повинен перейти на загальну систему оподаткування.

Теги оренда
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити