Коли можна уникнути повторної позапланової перевірки?

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Хмелевський Ігор
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2016/№ 49

У листі, що коментується, ДФСУ порушила питання можливості проведення податківцями повторних документальних позапланових перевірок.

Нагадаємо: п. 78.2 ПКУ забороняє проводити документальні позапланові перевірки згідно з пп. 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8 і 78.1.11 ПКУ, якщо предметом такої перевірки є питання, охоплені під час попередніх перевірок платника.

А це означає, що податківці не можуть провести повторну позапланову перевірку, навіть якщо:

• отримають податкову інформацію, що свідчить про порушення вами валютного та іншого законодавства ( п.п. 78.1.1 ПКУ);

• виявлять недостовірні дані в поданих вами податкових деклараціях ( п.п. 78.1.4 ПКУ);

• ви подасте ПДВ-декларацію, в якій заявите до відшкодування ПДВ та/або з від’ємним значенням з ПДВ у розмірі більше 100 тис. грн. ( п.п. 78.1.8 ПКУ);

• буде прийнято рішення суду про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора ( п.п. 78.1.11 ПКУ).

Зверніть увагу! Такі обмеження стосуються тільки позапланових перевірок. Тому контролери можуть використати отриману інформацію під час планових перевірок (ст. 77 ПКУ).

Крім того, слід нагадати: якщо ви подасте уточнюючий розрахунок за раніше перевірений період ( п.п. 78.1.3 ПКУ), то податківці зможуть не лише «розібрати по кісточках» період, що уточнюється, а й «захопити» інші періоди, а також інші податки/збори. І зробити вони можуть це під час позапланової перевірки, адже ПКУ не обмежує коло питань, які можуть стати предметом такої перевірки (лист ДФСУ від 06.07.16 р. № 14678/6/99-99-14-03-03-15 // «БТ», 2016, № 36, с. 4).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити