(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 52
  • № 51
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2016/№ 50

Підприємство прощає борг працівнику: чи буде ПДФО?

http://tinyurl.com/yyddtrak

У листі, що коментується, податківці роз’яснили — чи обкладати ПДФО і, відповідно, військовим збором (ВЗ) суму боргу працівника, прощеного підприємством за його самостійним рішенням.

Згідно з п.п. «д» п.п. 164.2.17 ПКУ дохід, отриманий працівником як додаткове благо у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, включається до загального місячного оподатковуваного доходу. Тобто підлягає обкладенню ПДФО та ВЗ.

Але! За умови, що:

• така «амністія» відбудеться до закінчення строку позовної давності боргу;

• сума боргу перевищить 50 % однієї мінзарплати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році — 689 грн.).

Водночас якщо основна сума боргу не перевищить 50 %-го «порога», то її включати до загального місячного оподатковуваного доходу позичальника не потрібно ( п.п. 165.1.55 ПКУ). Тобто під обкладення ПДФО та ВЗ потрапить тільки та сума, яка перевищить зазначену величину.

При цьому контролери нагадують, що кредитор зобов’язаний повідомити боржника про прощення (анулювання) боргу шляхом:

• направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення;

• укладення відповідного договору;

• надання повідомлення боржнику під підпис особисто.

Після цього має включити суму прощеного (анульованого) боргу до Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за підсумками звітного періоду, в якому такий борг було прощено.

У такому разі ПДФО з отриманого доходу позичальник зобов’язаний буде сплатити самостійно.

Якщо ж підприємство не проінформує позичальника про прощення боргу, йому самому доведеться:

• нарахувати та утримати з цієї суми ПДФО за ставкою 18 %;

• відобразити в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ суму прощеного боргу (його частину).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
прощення боргу, ПДФО, військовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті