(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
31/31
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2016/№ 9

Поворотна фіндопомога у формі № 1ДФ

Засновник (фізособа) надав підприємству поворотну фіндопомогу. Чи потрібно її суму відображати в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 4 квартал, якщо на кінець року вона не була повернена? Чи потрібно показувати в Податковому розрахунку суму позики, видану працівнику?

Визначимо основні моменти. Поворотна фінансова допомога (ПФД) — це сума коштів, яка:

• по-перше, надійшла платнику податків у користування за договором, що не передбачає нарахування відсотків або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами;

• по-друге, є обов’язковою до повернення (п.п. 14.1.257 ПКУ).

Для цілей ПКУ грошові кошти, видані фізособі за безпроцентним договором позики, підпадають під визначення ПФД.

Як бачите, в обох випадках ми маємо справу з ПФД, просто напрям руху грошей (від засновника-фізособи до підприємства і від підприємства до фізособи) різний.

На підставі п.п. 165.1.31 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу платника податку основ­на сума ПФД, яку він:

надав іншим особам і її повертають йому;

отримав від інших осіб.

Причому строк, на який надають фіндопомогу, не має значення для цілей справляння ПДФО.

Важливо! Незважаючи на те що ПФД не обкладають ПДФО, підприємство, будучи податковим агентом, зобов’язане відобразити її в розділі I форми № 1ДФ з ознакою доходу «153». Причому порядок відображення фіндопомоги залежатиме від того, хто кого «ощасливив грошима».

Якщо фізособа надає ПФД підприємству. У цьому випадку підприємство показує її суму у графах 3а і 3 розд. I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за той звітний період, в якому вона була повернена фізособі. Той факт, що допомога залишилася неповерненою на кінець звітного року, не впливає на порядок її відображення у формі № 1ДФ.

А якщо фіндопомогу повертають частинами протягом певного періоду? Тоді і в Податковому розрахунку за відповідний звітний квартал зазначайте фактично повернені суми в цьому кварталі.

Якщо підприємство надає ПФД фізособі. Тут усе простіше прос­того: у тому звітному кварталі, в якому була видана фіндопомога, зазначаєте одноразово всю її суму у графах 3а і 3 розд. I форми № 1ДФ.

У розділі II форми ПФД не відображають.

Припустимо, що сума ПФД, наданої фізособою (податковий номер — 2702458956) підприємству у 2015 році, дорівнює 100000,00 грн. Згідно з умовою договору допомога повертається фізособі двома рівними частинами по 50000,00 грн. у березні та червні 2016 року.

У лютому 2016 року одному з працівників підприємства (податковий номер — 3025457810) було видано ПФД (позику) у сумі 3000,00 грн.

Суми отриманої/виданої фіндопомоги підприємство відобразить у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 1 і 2 квартали 2016 року так, як показано на рис. 1 і 2 нижче.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

<…>

5

2702458956

50000

00

50000

00

153

6

3025457810

3000

00

3000

00

153

<…>

Рис. 1. Фрагмент Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2016 року

1

2

3

4

5

6

7

8

9

<…>

3

2702458956

50000

00

50000

00

153

<…>

Рис. 2. Фрагмент Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 2 квартал 2016 року

поворотна фіндопомога, 1ДФ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті