Одна пільгова операція за рік — чи потрібно розраховувати ЧВ?

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Січень, 2016/№ 3
Чи потрібно розраховувати показник ЧВ і подавати додаток Д7 до ПДВ-декларації, якщо протягом року підприємством була проведена всього одна пільгова операція (ПДВ не розподіляли)?

Так, вам доведеться розрахувати показник ЧВ. Пояснимо чому.

У Порядку № 966 немає прямої відповіді на це запитання. У листі Міндоходів від 06.08.13 р. № 14061/7/99-99-19-04-02-17 контролери дійшли висновку, що додаток Д7 заповнюють платники, які використовують придбані товари/послуги частково в оподатковуваних операціях, а частково — у неоподатковуваних.

Тобто, якщо ви заповнювали ряд. 15 чи ряд. 16.6 хоча б в одній декларації (чи в УР) за I половину 2015 року або нараховували «компенсуючі» податкові зобов’язання (ПЗ) відповідно до п. 199.1 ПКУ у II половині 2015 року, вам доведеться заповнити додаток Д7 в останній ПДВ-декларації за цей рік.

Якщо ж ряд. 15 і 16.6 протягом року порожні і компенсуючі ПЗ ви не нараховували, то додаток Д7 можна не подавати.

Однак такий лояльний підхід не зовсім відповідає вимогам ПКУ. Розраховувати ЧВ за фактичними даними першого звітного періоду, в якому вперше задекларовані неоподатковувані операції, можна тільки у тому випадку, якщо протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції ( п. 199.3 ПКУ).

Отже, платники ПДВ, які здійснювали протягом 2015 року неоподатковувані операції (ряд.  3, 4 або 5 декларації), повинні визначити ЧВ і подати додаток Д7 «про всяк випадок» — якщо у 2016 році доведеться нараховувати «компенсуючі» ПЗ. Саме цей показник потрібно буде використовувати у 2016 році.

Про нюанси річного перерахунку ПДВ ви можете прочитати у «БТ», 2016, № 1-2, с. 13.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити