«Давно забуті», або Як включити паперові податкові накладні до податкового кредиту

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Бобро Анатолій, Карпова Влада
Бухгалтерський тиждень Липень, 2016/№ 29

У листі, що коментується, ДФСУ розглянула можливість включення до податкового кредиту (ПК) сум ПДВ за «старими» податковими накладними (ПН), датованими 2014 — 2015 роками, які були своєчасно або ж несвоєчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі ПН (ЄРПН), однак так і не потрапили до складу ПК.

Висновки, зроблені контролерами, не можуть не тішити. Так, на їх думку:

1. ПН, з дати складання якої минуло 365 днів, можна включити до складу ПК того звітного періоду, в якому ПН була складена.

Знайоме твердження, чи не так? Дійсно, такого висновку податківці вже доходили у більш ранньому листі від 09.02.16 р. № 2628/6/99-99-19-03-02-15 // «БТ», 2016, 15, с. 5. Однак тоді йшлося про ПН, які були належним чином оформлені та своєчасно зареєстровані в ЄРПН.

Виходить, що цього разу контролери підтвердили свою колишню позицію. Але при цьому вони доповнили зазначене, дозволивши застосовувати вказане правило для ПН, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням 15-денного строку, але у межах 180 днів з дати їх складання.

2. «Старі» ПН, не зареєстровані в ЄРПН у 2014 році, із сумою ПДВ до 10 тис. грн. і складені в паперовому вигляді, можна включити до ПК:

• за умови, що такі ПН не підлягали реєстрації в ЄРПН відповідно до норм ПКУ, що діяли на дату їх складання;

• при дотриманні усіх вимог ПКУ щодо формування та підтвердження ПК;

шляхом подання уточнюючого розрахунку до ПДВ-декларації за той звітний період, в якому була складена така ПН, з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, тобто 1095 днів!

Отже, податківці визнали, що в цьому випадку платник ПДВ зробив помилку, яку має право виправити.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити