(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2016/№ 29

Округляємо показники в податковій накладній: ще один варіант вирішення від ДФСУ

http://tinyurl.com/yxn4dfh9

Проблема округлення показників у податковій накладній (ПН) не є новою. А все тому, що пп. 4 і 16 Порядку № 1307* вже давно дозволяють вказувати при заповненні вартісних показників ПН значення виключно у гривнях з копійками (тобто з двома знаками після коми). Виняток зроблений тільки для регульованих державою цін.

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

На жаль, інколи це не дозволяє правильно розрахувати суму ПДВ у ПН. А якщо в сумі ПДВ буде помилка, покупець втратить право на податковий кредит (ПК).

Раніше для розв’язання такої ситуації контролери пропонували варіювати значення кількісного показника у гр. 6 (лист ДФСУ від 05.05.16 р. № 10101/6/99-99-15-03-02-15 // «БТ», 2016, № 22, с. 6). Так, щоб отримати правильну суму ПДВ у ПН, можна поставити у гр. 6 (методом підстановки) стільки знаків після коми, щоб при множенні цієї величини на ціну (гр. 7) вийшла необхідна сума податку.

Однак такий варіант не вирішив усіх проблем з округленням. Недовго думаючи, контролери запропонували ще один спосіб — встановлювати в договорі ціну без урахування ПДВ. Тоді при заповненні ПН потрібно буде нараховувати ПДВ на ціну товару/послуги, а не вираховувати його з ціни таких товарів/послуг.

Дійсно, такий порядок відповідає вимогам п.п. 194.1.1 ПКУ, але застосовувати його на практиці часто незручно. Якщо йдеться про «кругленьку» суму, то навряд чи хтось звертатиме увагу на копійки на догоду ПДВ-шним вимогам ПКУ.

Тоді єдиним прийнятним варіантом залишається перевести заповнення ПН у «ручний режим» і вказати в гр. 10 (розділу Б) ПН правильний обсяг постачання, що дозволяє вийти на правильну суму ПДВ. У такому разі ваші дії хоча б не позбавлять покупця ПК.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
округлення показників, податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті