Право на пільги щодо земельного податку для пенсіонерів

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Липень, 2016/№ 30
Чи будуть користуватись пільгами щодо земельного податку фізособи, яким призначено пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо), після досягнення ними пенсійного віку?

Від сплати земельного податку звільняються: інваліди І і ІІ груп; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізособи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (п. 281.1 ПКУ).

Звільнення від сплати податку за земділянки, передбачене для відповідної категорії фізосіб, поширюється на одну земділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме (п. 281.2 ПКУ):

• для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 га;

• для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш як 0,25 га, в селищах — не більш як 0,15 га, в містах — не більш як 0,10 га;

• для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 га;

• для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га;

• для ведення садівництва — не більш як 0,12 га.

Слід зазначити, що до цього переліку не включено земельні ділянки, які утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земчасток (паїв).

Отже, фізособи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо), після досягнення ними пенсійного віку мають право на пільгу щодо сплати земподатку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити