Звіт з ЄСВ: за травень за «старою» формою!

Соломіна Марія
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 23
В обраному У обране
Друк
З якого періоду страхувальникам- роботодавцям слід формувати та подавати до контролюючих органів Звіт з ЄСВ за «новою» формою, викладеною в редакції наказу Мінфіну від 11.04.2016 р. № 441?

Про затвердження наказом Мінфіну від 11.04.16 р. № 441 нової форми Звіту з ЄСВ та Порядку його формування і подання ми розповідали у «БТ», 2016, № 22, с. 4. Там же був наведений стислий анонс відмінностей новинки від попередника. Але, звичайно ж, крім того, що змінилося у формах, усіх цікавить ще одне запитання: «з коли» потрібно подавати оновлену форму ЄСВ-звіту?

Зазначений вище наказ Мінфіну набув чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування. А оскільки опублікований він 27.05.16 р., то почав діяти з 01.06.16 р.

Формально «нову» форму Звіту з ЄСВ потрібно подавати вже за травень 2016 року. Адже з 1 червня «стара» форма вже не діє. Але фіскали прийняли дещо інше рішення. Його обґрунтування вони навели у листі ДФСУ від 30.05.2016 р. № 18633/7/99-99-13-02-01-17.

Наведемо їх аргументи.

Форма Звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — форма № Д4), наведена в  додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435. З 01.06.16 р. цей Порядок діє в новій редакції, затвердженій наказом Мінфіну від 11.04.16 р. № 441.

Порядок нарахування, обчислення та сплати ЄСВ визначається Законом про ЄСВ, а в частині адміністрування  Податковим кодексом України (далі — ПКУ) і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Це прямо встановлено в  ч. 4 ст. 8 Закону про ЄСВ.

З положень п. 46.6 ПКУ випливає: якщо в результаті введення нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набувають чинності для складання звітності за податковий період, наступний за податковим періодом, в якому відбулося їх оприлюднення, діють форми декларацій (розрахунків), що були чинними до такого визначення.

Враховуючи наведене вище, ДФСУ робить висновок: роботодавцям-страхувальникам слід формувати та подавати Звіт за формою № Д4 за травень 2016 року за «старою» формою, затвердженою первісною редакцією наказу Мінфіну від 14.04.15 р. № 435.

За звітні періоди з червня 2016 року Звіт за формою № Д4 слід подавати за «новою» формою, затвердженою наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 в редакції наказу від 11.04.2016 р. № 441.

Що тут скажеш? І хоча аргументи фіскалів можна назвати слабкими (адже ст. 46 ПКУ роз’яснює особливості подання податкової звітності, до якої Звіт з ЄСВ жодним чином не стосується), саму ініціативу ми підтримуємо.

Погодьтеся, для того щоб вивчити нову звітність і порядок її заповнення, потрібен час. І цей час нам саме й надала ДФСУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд