Валютні обмеження: продовження & послаблення

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 24

Щоб передбачити продовження валютних обмежень, до ворожки ходити було не слід.

Важлива новина! Обсяг обов’язкового продажу надходжень в інвалюті зменшили до 65 % (раніше — 75 %). Інші умови щодо обов’язпродажу залишилися колишніми: вони стосуються інвалютних надходжень у валюті 1-ї групи Класифікатора* і російських рублях. Залишився незмінним і перелік винятків.

* З 04.05.16 р. діє оновлений Класифікатор інвалют і банківських металів, затверджений постановою Правління НБУ від 19.04.16 р. № 269 // «БТ», 2016, № 20, с. 4.

Дозволена сума покупки готівкової інвалюти зросла удвічі. Так, в один операційний (робочий) день в одному банку можна «скупитися» на суму не більше 12000 грн. в еквіваленті (раніше — 6000 грн.). Крім того, тепер це обмеження не поширюється на покупку монет з дорогоцінних металів, у тому числі інвестиційних монет України.

Скасували обмеження на видачу готівки у гривнях через каси та банкомати.

Нагадаємо: раніше діяло обмеження в сумі 500000 грн. на добу. Але при цьому зберегли аналогічне валютне обмеження — банки обмежують видачу готівкової інвалюти та банківських металів з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати, але вже в межах до 100000 грн. (раніше — 50000 грн.) на добу на одного клієнта в еквіваленті.

Послабили заборону на покупку/переказ інвалюти за кордон для повернення дивідендів іноземному інвесторові, запровадивши додаткові умови, за яких проводити таку операцію усе ж таки можна.

На місці залишилися 90-денне обмеження на проведення розрахунків за експортно-імпортними контрактами та заборона на ЗЕД-залік зустрічних однорідних заборгованостей для деяких операцій.

Постанова діє з 09.06.16 р. по 14.09.16 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити