Плата за перетікання реактивної енергії — ПДВ за касовим методом

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 24
Як визначають дату виникнення податкових зобов’язань платники ПДВ — постачальники електричної енергії за операціями з отримання плати за перетікання реактивної енергії?

Платники ПДВ, які здійснюють постачання (уключаючи оптові), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення, тимчасово до 01.07.17 р., отримали можливість визначати дату виникнення податкових зобов’язань (ПЗ) за касовим методом ( п. 44 підрозд. 2 розд. XX ПКУ).

Нагадаємо, що касовий метод визначає дату виникнення ПЗ ( п.п. 14.1.266 ПКУ):

• або як дату зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (до каси) платника ПДВ;

• або як дату отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (чи тих, що підлягають постачанню) ним товарів (послуг).

Але чи можна застосовувати касовий метод до плати за перетікання реактивної енергії?

Щоб відповісти на це запитання, податківці пропонують звернутися до розд. I Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики в Україні від 31.07.96 р. № 28. Згідно з цим документом плата за перетікання реактивної електричної енергії — це плата за послуги, які електропередавальна організація або власник технологічних електричних мереж вимушені надавати споживачу, якщо він експлуатує електромагнітно незбалансовані електроустановки.

Звідси висновок контролерів: платники ПДВ, які здійснюють операції з постачання електроенергії, можуть визначати ПЗ за такими операціями за касовим методом з урахуванням отриманої плати за перетікання реактивної енергії.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити